Darmowe zdjęcia

Pisząc bloga bardzo często chcemy uatrakcyjnić go jakimś zdjęciem czy ilustracją. Pojawia się problem, skąd wziąć darmowe zdjęcie?

Są jednak w sieci serwisy, gdzie możemy znaleźć takie fotografie, jednym z nich jest photoXpress.

photoXpress_3 Aby móc skorzystać z serwisu konieczne jest założenie konta, trwa to dosłownie chwilkę.

Klikamy przycisk „Sign up” i zostajemy przekierowani na stronę, gdzie podajemy login, hasło, mail oraz akceptujemy warunki korzystania. Klikamy przycisk „Register”.

Sprawdzamy pocztę, powinniśmy otrzymać maila z linkiem aktywacyjnym, w który musimy kliknąć.

Po aktywacji konta możemy zacząć przeglądać zdjęcia.

Serwis ma jednak pewne ograniczenia, na podstawowych zasadach mamy możliwość pobierania jednego zdjęcia dziennie. Niby mało ale czy na potrzeby blogowe konieczne jest więcej? Gdybyśmy jednak chcieli mieć możliwość zwiększenia owego limitu są i na to sposoby.

Po wejściu na stronę, w prawym górnym rogu widzimy okno:

photoXpress_1 Klikając w czerwony napis „want more” zostajemy przekserowani na kolejną stronę.

W tym miejscu możemy zwiększyć swój limit zdjęć o 4, zostając fanem photoXpress na Facebooku, oczywiście jeśli posiadamy na nim konto. Jeśli tak, klikamy w niebieski przycisk i w dodatkowym oknie podajemy konieczne dane do połączenia się z Facebookiem.

Kolejna czynność to kliknięcie w zaznaczony na poniższym obrazku link:

photoXpress_2Zostaniemy w tym momencie przeniesieni na stronę Facebooka a konkretniej na profil photoXpress, gdzie musimy kliknąć przycisk „Zostań fanem”.

Następnie klikamy w link znajdujący się poniżej poprzedniego -„Update your status” i powinien ukazać się nam awatar naszego profilu na Facebooku.

Od tego momentu nasz dzienny limit pobieranych zdjęć zostaje powiększony do 5.

Druga możliwość to wypełnienie formularza i podanie swoich danych personalnych, jednak nie polecam rozsiewania aż tak dokładnych informacji o sobie po sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *