Darmowy elementarz internetu

Dobra informacja dla każdego kto dopiero zaczyna swoją przygodę z internetem. W oddziałach Banków ING są do odebrania darmowe elementarze internetu, podręczniki pokazujące wszystko od podstaw. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej:

„Bezpłatne egzemplarze „E-lementarza Internetu” czekają na wszystkich chętnych w 438 oddziałach ING Banku Śląskiego w całej Polsce. Książka została napisana z myślą o osobach stawiających pierwsze kroki w Internecie, dlatego wykorzystano w niej liczne ilustracje, wskazówki i przykłady przyjazne dla komputerowych debiutantów. Bohaterami książki są Henryk i Klara Walczakowie, małżeństwo z Katowic, które dopiero zaczyna swoją przygodę z komputerem. Ich przewodnikiem po świecie Internetu jest Marek Kondrat, który w przystępny sposób odpowiada na pytania, które zadaje każdy początkujący.

Badania pokazują, że duża część polskiego społeczeństwa nie potrafi obsługiwać komputera i sceptycznie odnosi się do potrzeby korzystania z Internetu. Jak podkreśla socjolog, profesor Kazimierz Krzysztofek ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, W Polsce mamy do czynienia ze społeczeństwem dwóch prędkości. Wśród osób nie korzystających z Internetu aż 73% to osoby powyżej 45 roku życia. W tym przedziale wiekowym znajduje się co trzeci Polak, co uzmysławia, jak duża jest skala nieuczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym.

W „E-lementarzu Internetu” początkujący internauci znajdą wskazówki w jaki sposób uruchomić komputer, co to jest monitor, „program”, kursor” i co oznacza „kliknięcie”. Podczas swojej internetowej przygody z ING dowiedzą się także, do czego służy „przeglądarka”, jak można wysyłać pocztę elektroniczną, korzystać z „wyszukiwarek”, robić zakupy w Internecie, odszukać przyjaciół na portalu społecznościowym, a także założyć konto internetowe. Książkę uzupełniono o słowniczek ikon oraz wykaz przydatnych skrótów klawiaturowych.”

Źródło elementarz-internetu.pl

Bardzo dobra inicjatywa! Warto pomyśleć o prezentach gwiazdkowych, już dzisiaj zaopatrz się w elementarz dla babci, dziadka czy mamy, którzy boją się nawet usiąść przy komputerze. Może ten elementarz trochę ich zachęci i przede wszystkim pomoże? Pamiętajmy, że bardzo często próbując coś wytłumaczyć starszej osobie, używamy zbyt trudnego słownictwa. To co nam wydaje się być oczywiste dla nich jest czarną magią.

Nie miałam jeszcze okazji obejrzeć tego podręcznika ale mam nadzieję, że jest napisany bardzo przystępnym językiem, w końcu nazywa się elementarzem. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *