Gliwickie ścieżki rowerowe

Co prawda nie poruszam się rowerem, jednak chodząc z kijkami bardzo często mam okazję przechodzić obok lub nawet momentami po ścieżkach rowerowych. Może nie powinnam z nich korzystać chodząc z kijkami ale biorąc pod uwagę raczej mały ruch nie wydaje mi się abym rowerzystom przeszkadzała. A już na pewno nie tak jak stojące na nich i zajmujące całą szerokość, samochody. Żeby nie być gołosłowną od razu mały przykład:

gliwice ściezka rowerowaJest to fragment jednej z gliwickich ścieżek rowerowych i niestety czytelnicy muszą uwierzyć mi na słowo, wiele z nich oznaczona jest tylko na mapach prezentowanych przez UM. Teraz zastanawiam się czy winić kierowców parkujących na ścieżce rowerowej czy Straż Miejską za nie egzekwowanie przepisów? Czy może władze miejskie za tak beznadziejne oznakowanie? Bo prawda jest taka, że UM chwali się kilometrami ścieżek ale niestety w dużym stopniu widocznych tylko na mapie. Sporo na temat ścieżek rowerowych w naszym mieście pisze autor bloga „Rowerowe Gliwice”.
Ech, aż żal ściska jak ogląda się ścieżki w innych miastach, nie mówiąc już o specjalnie wyznaczanych trasach do Nordic Walking. No cóż, sami wybieraliśmy władze miasta i równie sami, nie braliśmy udziału w referendum, w sprawie odwołania obecnego prezydenta.

Wracając jednak do samochodów trzeba przyznać, że w mieście brakuje miejsc parkingowych. Z drugiej jednak strony czy nie jest tak, że właściciele czterech kółek chcieliby podjechać pod samie drzwi? Zamiast zostawić auto na nieco bardziej odległym parkingu parkują gdzie i jak się da. Bardzo często parkują na chodnikach nie zostawiając nawet pół metrowego przejścia, zmuszając tym pieszych do przechodzenia jezdnią. Nie wiem czy to takie bezpieczne?
Uważam, że stanowczo za mało wyciągane są z tego konsekwencje. Może gdyby strażnicy miejscy mniej spacerowali po parkach (bardzo często spotykam) a więcej chodzili po ulicach byłoby choć odrobinę lepiej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *