Kalendarz adwentowy

Chciałby się powiedzieć. coraz bliżej święta, choć tak na prawdę zostało jeszcze sporo czasu.

Od jakiegoś czasu dość popularne stały się u nas kalendarze adwentowe, jako pierwsze powstały w Niemczech na początku XX wieku. Zwyczaj szczególnie miły dla dzieci, które oczekując narodzin Jezusa mogą każdego dnia wyjąc z kalendarza niewielki drobiazg, zazwyczaj słodycze.

W sklepach już możemy znaleźć standardowe kalendarze adwentowa w postaci bombonierki z czekoladkami ale czy nie warto przygotować go własnoręcznie? Kiedy moje córki były jeszcze małe, uszyłam z błyszczącego materiału dwie choinki, do których przy pomocy wstążeczek przywiązane były malutkie prezenciki. Pełny opis znajduje się na stronie abcgospodyni.pl.


W internecie można znaleźć wiele innych ciekawych inspiracji, niektóre wymagająca troszkę większych umiejętności manulanych, inne są tak proste, że mogą je wykonać nawet małe dzieci. Dla tych, którzy nie mają czasu na wyszukiwanie pomysłów przygotowałam krótką ściągę.

Każdy z przykładów zlinkowany jest do strony z opisem.


kalendarz_adwentowy_1 kalendarz_adwentowy_2 kalendarz_adwentowy_3

kalendarz_adwentowy_4 kalendarz_adwentowy_5

kalendarz_adwentowy_6 kalendarz_adwentowy_7 kalendarz_adwentowy_8 kalendarz_adwentowy_9 kalendarz_adwentowy_10 kalendarz_adwentowy_11

Jeśli macie ciekawe adresy do stron z innymi propozycjami to zachęcam do podawania ich w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *