Nakładki antypoślizgowe

Nie wiem czy już tu wspominałam, że okropnie boję się śliskich nawierzchni? Kiedy przychodzi zima, śnieg i lód pokrywa ziemię zaczynam chodzić jak z jajkiem na głowie. Właśnie dlatego zastanawiałam się jak to będzie z Nordic Walking zimą?
Ponieważ więcej jest takich co to ślizgać się nie lubią wymyślono raki, raczki, czy tak zwane nakładki antypoślizgowe na buty. Wybór jest dość duży, zapewne zależy on też od zasobności portfela ale chyba nie warto zbytnio oszczędzać na własnym bezpieczeństwie?

Przeglądałam różne oferty w internecie i zatrzymam się na dwóch propozycjach, moim zdaniem dobrych. Pierwsza z nich to nakładki antypoślizgowe z kolcami, wykonane z gumy, dzięki czemu zajmują bardzo mało miejsca. Na spodzie umocowane są hartowane kolce, zarówno pod przednią jak i tylną częścią podeszwy. Jak sprawują się w praktyce jeszcze nie wiem ale gdy przyjdzie odpowiednia pora przetestuję. Zaopatrzyłam się niedawno właśnie w takie raczki. Nakładki dostępne są na Allegro, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę –  „NAKŁADKI ANTYPOŚLIZGOWE-RAKI”.

nakladki na butyDruga propozycja to nakładki Yaktrax Pro i Yaktrax Walker. Przyznam, że dojrzałam je dopiero po zakupie wcześniej opisanych i prawdopodobnie gdybym wiedziała o nich wcześniej, wybór byłby jednak inny.
Nakladki Yaktrax można nabyć przez internet, na przykład na stronie sklep.doubleshock.pl, gdzie zostały opisane następująco:

„Nakładki antypoślizgowe Yaktrax to idealne rozwiązanie dla każdego, w sytuacji gdy złapie nas kiepska pogoda. Oblodzenie zarówno w mieście jak i w górach jest bardzo niebezpieczne.
Yaktrax to elastyczne a zarazem bardzo wytrzymałe nakładki, z bardzo mocnej gumy i metalowych spirali, pozwalające na bezpieczne chodzenie i poruszanie się w każdym kierunku.
Dwa modele nakładek Walker i Pro pozwalają na odpowiednie dobranie nakładek w zależności do czego ich używamy.
Yaktrax Pro to model z dodatkowym paskiem i grubszymi sprężynami – idealnie nadaje się dla osób aktywnych.
Nordick Walking, bieganie zimą, treningi zimowe, bieganie z psem, wycieczki w góry.”

nakladki na butyMyślę, że warto odrobinę zainwestować we własne bezpieczeństwo. Niewinny poślizg może skończyć się dłuższą przerwą w marszach a chyba każdy woli tego uniknąć. Na koniec jeszcze film prezentujący drugie z wymienionych nakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *