Pogoda na bloga

A gdyby tak na blogu pokazać prognozę pogody z konkretnego regionu? Pisząc bloga o jakimś konkretnym miejscu na mapie, na przykład mieście, warto pokazać czytelnikom aktualną aurę i można zrobić to w bardzo prosty sposób, wstawiając niewielki widżet.

Jest kilka serwisów ułatwiających to zadanie poprzez gotowe wstawki, generowane dla konkretnego miast lub nawet kilku. Dzisiaj chciałam pokazać dwa z nich.

Pierwszy to dość bogaty w różnorakie skórki, serwis meteoprog.pl.

Po wejściu na stronę z tak zwanymi informerami widzimy bogaty zestaw skórek. Co ważne każdą z nich możemy edytować a dokładniej ustalać kolory skórki, tła i tekstu. Niektóre z informerów dają możliwość prezentowania aktualnej pogody nawet z kilku miast.

Po podaniu miasta czy miast, ustaleniu kolorystyki otrzymujemy gotowy do wklejenia kod. I oczywiście przykład, informer nieco większy, pokazujący prognozę na kilka dni:

Lub coś mniejszego:


Drugim serwisem pogodowym, oferującym wstawki na stronę jest meteogroup.pl.

Nie ma tu szerokiego wyboru skórek ale jest możliwość doboru kolorów i czcionek. Prawdę mówiąc ze względu na górny baner, zbyt drastyczna zmiana kolorów nie prezentuje się najlepiej ale sam dodatek wart jest polecenia ze względu na prostotę. Przykład:

Pogoda Gliwice

© meteogroup.pl

2 komentarze

 1. Gość: espresso, 77-252-80-2.ip.netia.com.pl napisał(a):

  Dziekuję za ten wpis.Pogoda się przydała i jest juz na moim blogu.
  ma Pani rękę do takiego szukania,czekam na jeszcze jakieś ciekawe dodatki.
  Pozdrawiam :)

 2. Gość: basja, 213.77.42.22* napisał(a):

  Danusiu pięknei dziękuję, bnardzo fajna funkcja :)
  ściskam i pozdrawiam:*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *