Tymczasowe adresy mailowe

spamCzasem, aby skorzystać z jakiejś usługi online konieczne jest założenie konta a co za tym idzie podania adresu mailowego. Jeśli planujemy korzystać z danej strony częściej to oczywiście jest to normalne i wygodne, jednak co w przypadku kiedy z danej usługi chcemy skorzystać jednorazowo? Co wtedy kiedy do jednorazowego skorzystania konieczne jest założenie konta i podanie maila na który przychodzi link aktywacyjny? Oczywiście podajemy adres i zastanawiamy się po czasie skąd tak dużo spamu w naszej skrzynce? Niestety adresy, które zostawiamy w internecie czasem bywają wykorzystywane do rozsyłania bardzo niechcianej poczty, czasem nawet niebezpiecznej.

Adresy mailowe zostawiamy na stronach, pisząc komentarze na blogach, w których jest to koniecznym warunkiem, zostawiając wpisy w księgach gości. Jakby nie patrzeć zwiększamy przez to ilość przychodzącego do na spamu.

Jak tego uniknąć podczas jednorazowych rejestracji czy komentarzy?

Wystarczy utworzyć konto pocztowe tymczasowe, czyli działające na przykład przez 24 godziny. Jest kilka witryn oferujących założenie tymczasowego maila, podam tu kilka przykładowych adresów:

http://niepodam.pl/

http://www.level1.co.za/?lan=pl

http://meltmail.com/

http://no-mail.pl/

Korzystając z tej usługi, pamiętajmy o zapoznaniu się z zasadą działania i sprawdzeniu czasu przez który nasz tymczasowy mail będzie dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *