Artykuł o Nordic Walking

Staram się, korzystając z Google News, wyłapywać i czytać różne artykuły na temat Nordic Walking. Dzisiaj rano natrafiłam na wzmiankę o chodziarzach w Głogowie.
Szkoda, że pomimo prawidłowo opisanej techniki NW, do artykułu trafiło zdjęcie Pani Urszuli z kijami trekkingowymi. Internet i wszelkie inne media to dla wielu osób źródło wiedzy, miedzy innymi o NW, dlatego bardzo źle gdy podawane są informację wprowadzające w błąd. Oczywiście nie można mieć tu pretensji do Pani Urszuli, prawdopodobnie nikt nie powiedział jej, że ma niewłaściwe kije, choć dziwne jest, że nawet instruktor prowadzący zajęcia na Głogowskim rynku nie wspomniał o tym?

Nie jest to z mojej strony jakieś czepianie się drobnego szczegółu, na dobrą sprawę chodzić można i z takimi kijami, choć w tym przypadku raczej niemożliwe jest zachowanie prawidłowej techniki NW. Podziwiam starsze osoby, które bez względna na to jak to robią, jednak chodzą, każda forma ruchu, choćby spacerek jest dobra. Jednak moim zdaniem Nordic Walking z właściwymi dla niego kijami jest nie tylko prawidłowy ale lepszy, wygodniejszy.

Dłoń, dzięki specjalnej rękawiczce, przymocowana jest do rączki kija co powoduje, że nie ma potrzeby mocnego trzymania, prawdę mówiąc kij sam się trzyma. :) Jest to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, dłoń nie meczy się. Zachęcam tych wszystkich, którzy uprawiają NW z niewłaściwymi kijami (jeśli to jest NW?) do spróbowania marszu z właściwym sprzętem. Poczujecie różnicę!

Spotkałam się z opinią, że takie przypięcie kijków jest niewygodne bo żeby cokolwiek zrobić, trzeba odpinać rękawiczkę. Nowsze typy kijów mają już rękawiczki wypinane, pisałam o tym wcześniej, więc i ten problem odpada. Sama co prawda nie dorobiłam się jeszcze takich kijów ale pewnie niebawem intensywniej o tym pomyślę, zwłaszcza że podczas spacerów lubię robić zdjęcia.

Na koniec, dla przypomnienia, jeszcze raz: kije do Nordic Walking mają rękawiczkę! Acha, rękawiczka powinna być dobrze zapięta a nie przypominać luźny worek :) a takie przypadki już widywałam. Pokażę to na swojej dłoni:

rekawiczka nordic walking

1 Response

  1. mk130363 napisał(a):

    Prawdopodobnie pani Ula została wybrana przypadkowo, bez konsultacji z instruktorem, a że prawdopodobnie autorka artykułu niewiele czytała o nordicu i przepisała to co piszą wszyscy … stąd efekt marny … i co najgorsze wprowadzający w błąd innych. Dobrze, że można chociaż taki artykuł skomentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *