Dzień Babci i Dziadka – pomysł na prezent

Już wkrótce świętować będziemy Dzień Babci (21.01) i Dzień Dziadka (22.01), święto obchodzone w wielu krajach, choć w różnych terminach. W Polsce jest ono bardzo popularne co cieszy, bo czy Dziadkowie nie zasługują na szczególne wyróżnienie? :)

Na kilka tygodni czy dni przed tym świętem, wielu z nas, zarówno młodszych i trochę starszych, zastanawia się co podarować komuś, kto właściwe wszystko ma albo przeciwnie, należy do oszczędnych minimalistów, uznających wiele prezentów za nadmiar luksusu? To na prawdę bywa sporym problemem.

Zastanówmy się co lubią robić babcie i dziadkowie? Stereotyp babci siedzącej na bujanym fotelu i dziergającej sweterek już dawno odszedł do lamusa. I choć polscy emeryci nie mogą sobie zawsze pozwolić na zwiedzanie świata czy inne dość drogie przyjemności to i tak coraz częściej ruszają się z domów aby zdobywać wiedzę, uprawiać sport, rozwijać pasje. Coraz częściej korzystają z internetu, całkiem dobrze radząc sobie z myszką i klawiaturą. Są też tacy co wybierają domowe zacisze, wychowywanie wnuków, dobrą książkę. I znowu mamy problem co kupić, skoro tych zajęć może być tak dużo? Kosmetyk, z którego babcia nie będzie zadowolona? Czekoladki dla dbającej o linię babci? Kapcie dla dziadka, który ma ich już całą szafkę?

A co lubią robić wszystkie babcie i dziadkowie? Wspominać! :)

Robią to na różne sposoby, bardzo często wspierając swoje wspomnienia i opowieści zdjęciami. Dlaczego więc nie pomyśleć o prezencie z wykorzystaniem zdjęcia czy nawet całej ich kolekcji? Mogą to być ważne wydarzenia w ich życiu, wspólne wakacje babci i dziadka, opowieść o tym jak dorastały ich wnuku i wiele, wiele innych, wywołujących na ustach uśmiech.

Kupujemy kolejny, tradycyjny album na zdjęcia… o nie! :) Kupujemy a raczej zamawiamy coś bardziej oryginalnego!

Wspaniałym prezentem może być fotokalendarz ale ponieważ minął już jeden miesiąc roku, może zostawmy sobie to na przyszłe święta Bożego Narodzenia? Teraz zamówmy fotoksiążkę, kubek ze zdjęciem, notes na lodówkę z fotografią ukochanego wnuka, czy dla tych bardziej skomputeryzowanych dziadków, podkładkę pod mysz, oczywiście ze zdjęciem.

Wspomniana fotoksiążka, gdzie poza zdjęciami możemy dodać ciekawe opisy, teksty i nie tylko, to prezent zawsze trafiony. Całość może być oprawiona na różne sposoby, w zależności od zasobności naszego portfela. W ten sposób, wręczymy prezent, który pozostanie na lata a przy okazji będzie miłą opowieścią o życiu dziadków, wnuków, wspaniałych wyprawach czy rodzinnych uroczystościach.

Możliwości wykorzystania zdjęć w formie prezentu jest sporo a i miejsc w sieci, gdzie możemy w prosty sposób zamówić podarunek, też nie brakuje. Jednym z nich jest serwis Superfoto.pl, gdzie duży wybór pomysłów, prosta obsługa, darmowy program do edycji i wiele podpowiedzi, ułatwiają zadanie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka została przygotowana specjalna strona, gdzie prezentowane są różne wersje fotograficznych upominków.

superfoto1

Oczywiście nie jest to jedyny serwis oferujący tego typu usługi, Superfoto.pl posłużył mi za przykład, choć moim zdaniem jest dobrze zrobiony i godny polecenia.

Inne serwisy oferujące podobne usługi to między innymi:

http://www.odbitki.fotojoker.pl/

http://www.fotoksiazka.pl

http://drukujwspomnienia.pl/

Jeśli szukasz pomysłu na prosty upominek, który z łatwością wykona nawet małe dziecko zapraszam na stronę abcgospodyni.pl.

3 komentarze

  1. zuzanna67 napisał(a):

    Witaj, ja z innej beczki..Chciałam baner lo-ko wkleić na last.fm, lecz nie wychodzi? Co może byc tego przyczyną? Poza tym dodaję ten blog do zakładek.

  2. deni58 napisał(a):

    Przykro mi ale nie mam konta na last.fm a co za tym idzie, kompletnego rozeznania co i jak można tam wstawiać?

  3. zuzanna67 napisał(a):

    Dziękuję za odpowiedź…Pozdrawiam….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *