Miłe i szare wyróżnienie

W poniedziałek na blogu Bloxa zostało opublikowane zestawienie najbardziej popularnych blogów roku 2009. Miło mi, ze mój skromny blog uplasował się w kategorii „Komputery i internet” na piątej pozycji. Wiem, że jest to wynik czystych statystyk ale i tak uważam to za wyróżnienie i na pewno zachętę do dalszej pracy. Prawdę mówiąc nie jest to praca a bardziej przyjemność i chyba właśnie o to chodzi?

Niedawno zgłosiłam również swojego bloga do konkursu Blog Roku. Zrobiłam to nie licząc na trofea :) a z jakiejś tam chęci promocji. Dodatkowo, pieniążki z wysłanych SMSów mają być przekazana na cele charytatywne, więc dlaczego nie?

Nieco zawiodłam się na organizatorach i już wyjaśniam dlaczego. Oglądając wykaz zgłoszonych blogów dość często można natknąć się na braki miniaturek i nie jestem pewna czy dobrze świadczy to o organizatorze, portalu Onet? Może innym to nie przeszkadza ale osobiście uważam, że tak duża firma powinna bardziej zadbać o strony konkursowe, mają tam chyba tylu pracowników aby przynajmniej jeden z nich wprowadził poprawki? No cóż, sami sobie wystawiają wizytówkę.

Ponieważ przy moim blogu również nie było miniatury postanowiłam napisać maila. Szybko otrzymałam odpowiedź, w której poinformowani mnie, że problem został przekazany do działu technicznego. Mijały dni a poprawka dalej nie została wprowadzona, zdecydowałam się na kolejnego maila.

W odpowiedzi przeczytałam podziękowanie za uwagę i zapewnienie, tu cytat: „Dołożymy wszelkich starań aby strona naszego konkursu była i ładna i funkcjonalna.”

Funkcjonalna to może jest ale czy ładna?

Konkurs jak najbardziej popieram bo szczytne cele i okazja do wypromowania na prawdę dobrych blogów a mamy przecież w naszej blogosferze wiele osób, które nie tylko tworzą ciekawe poradniki ale przede wszystkim potrafią pięknie pisać, nawet o codziennych sprawach. Tym ostatnim na pewno trudno jest się przebić przez całą masę blogów i dlatego takie konkursy są potrzebne, dają im większą szansę wybicia się z szarego tłumu. Oby tylko organizatorzy nie dorzucali zbyt wiele szarości, takiej jak na poniższym zrzucie.

blogroku

1 Response

  1. Gratulacje!
    Blog jest naprawdę bardzo ciekawy :)
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *