Domowy trener Nordic Walking?

Ponieważ w ostatnich latach Nordic Walking staje coraz modniejszy, niektórzy wykorzystują to na różne sposoby. Firmy prześcigają się w nowych rozwiązaniach sprzętu a i samodzielni wynalazcy nie pozostają w tyle. Jako, moim zdaniem, nieco zabawny przykład pokażę dzisiaj wynalazki Pana Bruna – domowy „trener” Nordic Walking oraz wymienne końcówki do kijków.

Dwie deski lekko wygięte, czy może szyny? Nieco zmodyfikowane wrotki, pneumatyczne, regulowane kije… Czy to może zastąpić normalny marsz w terenie?
Moim zdaniem nie. Ruch ramion może jest troszkę zbliżony do normalnego nordicowania ale to jednak nie to, natomiast nogi pracują zupełnie inaczej. Nie podnosi się stóp a jedynie przesuwa, nie pracują tak jak przy marszu w terenie stawy skokowe, palce.
Pomijając już samą technikę trzeba zwrócić uwagę na rzecz najprzyjemniejszą w tej dyscyplinie sportu – widoki, świeże powietrze, wiatr we włosach…  Tego nie zastąpi włączony telewizor, otwarte okno, czy w przypadku tego ostatniego… wentylator. ;)

No cóż, skoro są rowery stacjonarne to dlaczego nie przyrządy do Nordic Walking? Chyba lepszym rozwiązaniem byłaby bieżnia i dłuższe kije? Trudno w celach rehabilitacyjnych jeździć rowerem po długim korytarza, natomiast pochodzić z kijkami można, co zresztą widuje się w naszych szpitalach. Oczywiście jak jest odpowiednia aura pacjenci wychodzą na powietrze.

Pan Buno wynalazł również zmienną końcówkę do kijka, nie jest jednak jedynym, który nad tym pracował, pokazywałam już wcześniej podobne rozwiązanie. Jak można zobaczyć na stronie internetowej, wynalazca nie próżnuje, ma na swoim koncie wiele innych pomysłów. Ma swoje hobby i w sumie to chyba dobrze? A my mimo wszystko i tak preferować będziemy marsz z tradycyjnymi kijami, na świeżym powietrzu? :)

1 Response

  1. mk napisał(a):

    Pasjonat majsterkowicz, fajny gość-pozytywnie zakręcony. A urządzenie chyba bardziej śmieszne niż użyteczne. Ja wolę prawdziwy NW nawet przy temp.-15

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *