Echofon

Niedawno zrezygnowałam z Blipa i postanowiłam zostać jedynie przy Twitterze. Przyszedł więc czas na zainstalowanie jakiegoś dodatku, czy oddzielnego programu, który ułatwiłby korzystanie z tego systemu mikroblogowego. Przeglądałam zasoby internetu w poszukiwaniu informacji na ten temat i trafiłam na dodatek do przeglądarki Firefox – Echofon. Nie zastanawiając się wiele zainstalowałam go i zaczęłam testować.

Muszę przyznać, że jest to bardzo wygodne narzędzie, bez wodotrysków, z miłym dla oka wyglądem. Dla mnie dużym plusem jest kolorystyka, jasne tło i ciemna czcionka, czyli wszystko czytelne i nie męczące wzroku.

echofon

Echofon pozwala na używanie właściwe wszystkiego tego co oferuje wersja webowa Twittera.

W okienku o zmiennej wielkości mamy trzy zakładki:
Friends – tweety nasze i znajomych
Mentions – tweety, w których został wspomniany nasz login
Messages – wiadomości prywatne

Dodatkowo, na dolnym pasku z zakładkami, znajduje się ikona dzięki której do treści nowego wpisu zostaje dodany adres strony aktualnie otwartej w przeglądarce, ułatwia zaćwierkanie o interesującym znalezisku.

W opcjach Echofona możemy ustawić powiadomienia o nowy tweetach w postaci wyskakującego okienka oraz sygnału dźwiękowego, przydatne funkcje, kiedy zajęci jesteśmy pracą.

Ten bardzo prosty dodatek jest na pewno wystarczający dla osób, które korzystają z Twittera sporadycznie, dla fanów ćwierkania korzystniejsze będą bardziej rozbudowane programy. Ja, póki co jestem z dodatku zadowolona, ale też na razie nie ćwierkam zbyt często, może jak już na prawdę przyjdzie wiosna zacznę intensywniej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *