Fora.pl ciąg dalszy

Nieco rozdrażniona złym działaniem for dyskusyjnych na Fora.pl pozwoliłam sobie poczytać troszkę w internecie o działaniach firmy GG. Jakoś specjalnie wcześniej nie interesowało mnie to.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy dowiedziałam się o usługach oferowanych na Ukrainie. Nie będę tu pisać o samym komunikatorze, ponieważ nie widziałam go na żywo ale już na zrzutach widać, że jest dużo oszczędniejszy w reklamy a przede wszystkim można je zamykać bez specjalnych dodatków. Więcej można przeczytać na stronie: gg8-plus.pl

Pooglądałam sobie fora dyskusyjne. Widać, że działają bez zarzutu, są rozwijane o czym świadczy lista nowości do obejrzenia pod adresem (link do translatora bo pewnie mało jest osób czytających bukwy?) forumy.com.ua
Dla porównania, tak wygląda lista nowości na polskiej wersji fora.pl: www.fora.pl

Nawet zbytnio nie mam ochoty na komentowanie tej sytuacji. Jestem po prostu zbulwersowana takim traktowaniem polskich internautów. Zastanawiam się tylko dlaczego tak się dzieje? Czy nie świadczy to o użytkownikach, którym można wszystko wcisnąć a oni odbiorą to z pocałowaniem ręki i jeszcze będą ustawiać jako opis „Używam nowe GG”, czy jakoś tak? Czy nie jest to wykorzystanie niewiedzy użytkowników do nabijania kasy? Na pewno tak, w sumie nie w tym nic złego, ale czas najwyższy abyśmy ocknęli się! Bądźmy bardziej wymagający, korzystajmy z konkurencji a mniej będziemy ignorowani, traktowani jak to zło konieczne.
Świadomość użytkowników to jedna strona medalu, druga to postawa firm świadczących usługi.

Moją pierwszą reakcją na obecną sytuacje powinno być natychmiastowe wyłączenie i usuniecie forum. Jednak stworzyłam go nie dla siebie, nie mogę więc tego zrobić. W tym przypadku będę czekać aż usterki zostaną usunięte. Jeśli zostaną, bo osobiście mam duże wątpliwości. Nie mam najmniejszego zamiaru płacić anonimowi za przenoszenie forum, już wystarczająco dużo pracy włożyłam by reklamy GG mogły się wyświetlać. Chyba, że znajdzie się ktoś, kto zrobi to bezpłatnie, dla idei. :) W takim układzie chętnie skorzystam.

Co do pozostałych usług GG nie mam najmniejszych oporów, mogę w każdej chwili zrezygnować i mam taki zamiar.

Na jednej ze stron, w komentarzach do tematu „Czy jestem alienem, bo nie mam GG??” niejaki LordViaderko napisał: „Założenie, że to co robią wszyscy inni jest odpowiednim zachowaniem, może w naszym społeczeństwie prowadzić do wielu różnych frustracji i nerwic.” Prawda, niech to będzie takim małym mottem na zakończenie mojego wpisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *