I.C.E. – w nagłym wypadku

iceZapewne prawie każdy z nas słyszał o I.C.E.? Słyszał, czytał, ale czy ma w swoim telefonie taki numer telefonu?
I.C.E. to międzynarodowy skrót, przyjęty z języka angielskiego, oznaczający „w nagłym wypadku”. Znajdujące się informacje w telefonie lub specjalna karta z numerem telefonu do bliskiej osoby, pozwala ratownikom na bardzo szybki kontakt z rodziną i uzyskanie ważnych informacji. Tego typu informacje mogą bardzo pomóc w niesieniu pomocy poszkodowanemu, przecież czasem liczą się sekundy.

Uprawiając Nordic Walking, pomimo tego, że nie jest to sport ekstremalny, powinniśmy pamiętać o zapisaniu przynajmniej jednego numeru I.C.E. w naszym telefonie, lub na specjalnej karcie, do nabycia w punktach PCK. Można ją również wydrukować w domu, wypełnić i nosić ze sobą. Najważniejsze abyśmy zawsze mieli przy sobie taką informację. Poniżej wstawiłam wzór karty I.C.E.

karta ice
Wystarczy wydrukować na grubszym papierze, można zawinąć w folię a przede wszystkim włożyć do noszonych ze sobą dokumentów.
Kartę I.C.E. powinien mieć każdy z nas!

  • Ty
  • Twoje dziecko
  • Twoi rodzice i dziadkowie

Nie nosisz dokumentów a jedynie telefon? Wpisz do swoich kontaktów numer, jeden lub kilka, do bliskiej osoby, która będzie mogła podać służbom ratunkowym informacje na temat Twojego zdrowia. Numer telefonu podpisz I.C.E., a jeśli numerów będzie więcej, nazwij je kolejno I.C.E.1, I.C.E.2…. To nic nie kosztuje, a może uratować Twoje życie.

1 Response

  1. Pray napisał(a):

    Kurcze przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu czegoś na temat błędu 101 wpadam na twój poprzedni blog :P, a z Ciekawości zajrzałem na ten :) bardzo przydatna Notatka z twojej strony właśnie tego nie potrafiłem sobie przypomnieć :) jak to dokładnie szło z tym szybkim kontaktem :)

    Pozdrawiam i wielkie dzięki! jak chcesz odwiedź mojego bloga ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *