Jak zrobić zrzut ekranu?

Niekiedy zachodzi potrzeba zrobienia zrzutu ekranu, na przykład gdy chcemy komuś coś wytłumaczyć, pokazać. Jest wiele przydatnych narzędzi, oddzielnych programów, dodatków do przeglądarki czy chociażby, jak w przypadku Tlena (bardzo wygodne), komunikatorów. Są również narzędzia online, którego przykładem jest Kwout.

Jeśli robimy zrzuty ekranu sporadycznie, to narzędzie powinno być wystarczające zwłaszcza, że obsługa jest bardzo prosta. Po wejściu na stronę podajemy adres witryny z której chcemy zrobić zrzut i klikamy przycisk „kwout”. Czekamy na zładowanie podglądu. Następnie zaznaczamy kursorem wybrany fragment strony i klikamy przycisk „Cut Out”.
Kiedy ukaże się nam wybrany fragment pozostaje zadbać o jego wygląd, możemy zmieniać rozmiar, dodać obramowanie, cień a nawet zaokrąglić nieco narożniki.
Jeśli chcemy wstawić zrzut na bloga, kopiujemy kod, który pojawił się po lewej stronie.
Istniej również możliwość przesyłania zrzutu do wybranych serwisów jak Twitter, Facebook, Blogger i inne. Zaznaczamy opcję „Post this to your”, z listy wybieram odpowiedni serwis i klikamy „Open your…..”.

Tak wygląda przykładowy zrzut fragmentu mojego bloga:

screen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *