Mop zamiast goździka?

bukietProwadząc serwis ABC Gospodyni otrzymuję sporo materiałów prasowych, bardziej lub mniej interesujących. Ostatnio zostałam dość mocno zaskoczona, kiedy odebrałam maila z propozycją dla czytelniczek, nowoczesnego świętowania zbliżającego się Dnia Kobiet.

W informacji przeczytałam, że święto kobiet obchodzone w tym roku po raz setny, przyznaję, o tym nie pamiętałam, wymaga szczególnej pomysłowości ze strony panów. Pomimo tego, że słyszy się różne zdania na temat kontynuowania święta kojarzącego się  z czasami PRL-u, uważam, że nie ma w nim nic złego. Świętowano wówczas wiele innych dni i jakoś nikomu nie przeszkadza, że owe tradycje zostały po dzień dzisiejszy. Słyszy się opinie, że szanować kobiety należy cały rok, a nie tylko w dniu ich święta i to prawda, czy pan Wojtek nie zasługuje na szacunek przez cały rok? Czy może też należy mu się jedynie w dniu jego imienin?

Wracając jednak do publikacji, którą nota bene napisała kobieta, zaskoczyła mnie propozycja zamiany goździka z parą rajstop na… deskę do prasowania! A bo to niby dla ułatwienia jej prac domowych, zaoszczędzenia czasu… wszystko pięknie, ładnie a nawet logicznie, ale czy nie można tego zrobić w każdym innym dniu roku? Skoro już ktoś chce podkreślić wyjątkowość tego dnia, a właściwie kobiet, to może niech zrobi to inaczej niż za pomocą garów, robotów i mopów?! Niech nawet będzie już ten znienawidzony goździk, który moim zdaniem jest ładnym kwiatem i nie wiem dlaczego tylko z powodu kojarzenia go z przeszłością, został chyba całkiem wycofany z kwiaciarni?

Kiedyś przy okazji święta kobiet słyszeliśmy o przodownicach pracy, pojawiały się plakaty, zdjęcia pokazujące ich podobizny. Później przodownice zamieniły się w bizneswomen a teraz… czyżbyśmy wracali do promowania „kur domowych”?

dzien kobiet
Nie drogie panie, bez obawy, to tylko i wyłącznie marketing, zresztą jak całe to nasze święto i wszystkie inne, łącznie z imieninami pana Wojtka. Nie liczy się myśl tylko towar, jeśli gest, to tylko wsparty zawartością portfela. Takie mamy czasy i trudno byłoby to zmienić w bardzo skomercjalizowanym społeczeństwie, ale deskom do prasowania, robotom kuchennym, mopom i innym „zmysłowym” prezentom z okazji Dnia Kobiet, mówię stanowczo nie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *