Twitterowe przyciski

Niedawno, przy okazji przenosin blogów w to miejsce, zrezygnowałam z użytkowania Blipa na korzyść Twittera. Dlaczego już nawet nie piszę, kto czytał wcześniejsze wpisy ten wie.
Powinnam może zacząć od wyjaśnienia co to takiego ten Twitter bo mimo tego, że jest bardzo znany, wiele osób nie słyszało nawet podobnego określenia. Nie będę jednak tego robić, polecam Google w celu wyszukania podstawowych informacji o Twitterze, jest tam masa informacji, nawet w języku polskim.

Dzisiaj zatrzymam się na nieco gadżetowatych dodatkach do Twittera, przecież tak bardzo je lubimy? Prowadząc bloga, pisząc na forach chcemy zaprosić innych internautów na naszą twitterową stronę. Możemy podać zwykłego linka lub zrobić to w formie przycisku czy nawet zabawnego obrazka, których w sieci jest ogrom. Gdzie ich szukać?

Jedną ze stron, na której można wygenerować graficzny button jest twitbuttons.com. Na pięćdziesięciu trzech podstronach znajdziemy mnóstwo kolorowych, zabawnych, czasem landrynkowatych grafik wraz z gotowym kodem do wstawienia na bloga lub stronę. Przed wygenerowaniem obrazka należy pamiętać o wpisaniu swojego twitterowego identyfikatora w okienku na górze.

przyciski twitter
Kolejna strona twitterbuttons.com oferuje nam, podobnie jak poprzednia, gotowe kody do graficznych przycisków. Wpisujemy identyfikator, klikamy przycisk „Go”, kopiujemy kod. Jest w czym wybierać.

przyciski Twitter

Jest jeszcze wiele stron gdzie można wygenerować przycisk lub pobrać zabawne twitterowe grafiki ale wydaje mi się, że nie ma sensu wymieniać tu wszystkich, ze względu na ogromne zasoby opisanych powyżej. Jeśli jednak ktoś chciałby zamiast zwykłego przycisku na blogu wstawić sobie nieco inny odsyłacz, może skorzystać z generatora na stronie go2web20.net. Efektem końcowym będzie znaczek umieszczony przy bocznej (lewej lub prawej) krawędzi ekranu. Mniej więcej coś takiego:

znaczek Twitter
Podajemy identyfikator, wybieramy napis jaki ma pojawić się na znaczku, kolorystykę, położenie (od góry) oraz stronę, klikamy „update code”. Oczywiście wszelkie wprowadzane zmiany widoczne są na podglądzie. Wygenerowany kod wstawiamy na blogu. Niestety znaczek nie pokazuje się w przeglądarce IE.

Gdyby komuś tak bardzo spodobały się niebieskie ptaszki (prawda że są świetne?) i chciał, dla nich samych, założyć sobie konto w Twitterze polecam doskonałe instrukcje Pawła Wimmera:

  • Zakładamy konto w Twitterze
  • Podstawy obsługi Twittera
  • Ludzie w Twitterze

Miłego ćwierkania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *