Zimowych spacerów ciąg dalszy

GliwiceCzym więcej chodzę po ośnieżonych drogach tym częściej zauważam komfort marszu z kijkami po miękkim podłożu. Ostanie moje miejsce spacerów, Las Chorzowski, jest miejscem idealnym na zimową aurę. Oczywiście mam tu na myśli tereny dość bliskie miejsca zamieszkania, w inne potrzebny byłby jednak jakiś własny środek transportu, zwłaszcza zimą. W lesie śnieg zachowuje swą świeżość i biel bardzo długo, zupełnie inaczej wygląda to niż w samym mieście. Nie dziwię się, że wszyscy wokoło narzekają na pogodę, chodniki w fatalnym stanie z grubymi łatami niebezpiecznego lodu. A wszystko to szare, bure i nijakie.

Przyznam się, że pomimo zalet zimowych marszów po śniegu trochę tęskno mi już do wiosny. Przede wszystkim jest wtedy mniej ubierania, można łatwiej wybrać się w dalsze tereny i na dłużej. Już powoli planuję gdzie wybiorę się wraz z nadejściem cieplejszych i bardziej słonecznych dni. Fakt, że nie będzie już wtedy wszędzie tak miękko ale za to można więcej pozwiedzać. A ponieważ Nordic Walking traktuję bardziej jako formę rekreacji niż sport, chce łączyć to z marszami po różnych okolicach, robieniem zdjęć itp. Ileż można fotografować ten sam park, dodatku wszędzie wyglądający podobnie przez śniegową pierzynkę? :)
Pewnie, że dobry fotograf znajdzie wszędzie coś ciekawego, byle krzaczek potrafi sfotografować bardzo ciekawie a ja jestem tylko amatorskim „pstrykaczem”. Dlatego dzisiaj kolejne fotki, bardzo przypominające poprzednie, las w zimowej scenerii.
Las Gliwice
las chorzowski gliwice
Gliwice las chorzowski
Większość zdjęć będę teraz umieszczać w serwisie Flickr. Jeśli ktoś z czytelników ma ochotę obejrzeć je w troszkę większych rozmiarach to zapraszam, ikonka z dwoma kropkami po prawej stronie bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *