Generujemy gifa z filmu w You Tube

gifsoupZdarza się, że oglądając film w serwisie You Tube jakaś scena szczególnie nam się spodoba i chcielibyśmy zrobić z niej animowany obrazek do wstawienia na bloga forum, lub też zapragniemy mieć animowanego awatara. Zadanie jest wyjątkowo proste, jeśli skorzystamy z serwisu GifSoup, gdzie w kilku prostych krokach, z dowolnie wybranego fragmentu, „wytniemy” co tylko chcemy.

Mając już wybrany film w serwisie You Tube, kopiujemy link do niego i przechodzimy na stronę GifSoup. Co prawda konieczne jest założenie konta, ale zajmuje to kilka sekund, więc nie jest to problem. Po podaniu koniecznych danych konto zostaje natychmiast utworzone, możemy wkleić link do filmu.
Najważniejszą i chyba najtrudniejszą częścią tworzenia gifa jest wybranie odpowiedniego fragmentu filmu, co robimy klikając w odpowiednim momencie Start Time i na końcu End Time. Wybrany fragment możemy oczywiście, przed zapisaniem, obejrzeć i zmodyfikować czasy. Jeśli już uznamy, że wybrany fragment jest idealny, wpisujemy tytuł, zaznaczamy prywatność, ewentualnie podajemy tagi i klikamy Finish.
gifsoup
Po przeładowaniu strony mamy do wykorzystania gotowe kody, linki, a nawet możliwość wrzucenia gifa do Twittera czy Facebooka. Dobrze jest zapisać obrazek na dysku komputera, klikając w Download, wybieramy duży rozmiar obrazka lub mały, nadający się na awatara.
Na koniec, jak zwykle, przykład.

GIFSoup

6 komentarzy

 1. Olus123 napisał(a):

  Strona Gifsoup.com nie działa!! łeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

 2. deni58 napisał(a):

  Właśnie sprawdziłam, działa.

 3. Lady_Smerf napisał(a):

  A właśnie że działa jest extra thx za pomoc :)

 4. Nerd napisał(a):

  ta strona ma takie ograniczenia że nic sie nie da zrobić

 5. Anonim napisał(a):

  Super strona nie pozwala zrobić gifa.

 6. marta napisał(a):

  niby działa, ale słaba jakość, jak nie masz premium…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *