Nordic Walking z psem

nordic walking z psemSama co prawda  mam kota,  z którym raczej trudno  byłoby wybrać się  Nordic Walking,  ale z psem?  Dlaczego nie? Teoretycznie  dłonie zajęte są  trzymaniem kijków,  nic nie stoi  jednak  na przeszkodzie aby długą  smycz przypiąć do  paska spodni.  Jeśli pies jest  dobrze ułożony,  a powinien, pewnie  będzie mógł biec  przy właścicielu bez  smyczy, oby  w kagańcu.  Zauważyłam, że niektóre  psy dość nerwowo  i agresywnie reagują  na kije,  boją się ich?

Chodząc ostatnio po parkach, dochodzę do wniosku, że właściciele psów powinni jak najbardziej aktywnie spędzać czas ze swoimi ulubieńcami, chodzić długo i patrzeć jak wyglądają trawniki, chodniki i alejki, po roztopieniu śniegu. Okropne widoki! Trzeba bardzo uważać aby nie wdepnąć w psie odchody, czy nie zatopić w nich kija. Zastanawiam się, czy im samym sprawia przyjemność chodzenie po tak zas…. terenie? Czy nie mają oporów z wypuszczaniem ukochanego zwierzaka na trawnik pokryty wiadomo czym?

Czytałam niedawno na stronie gazeta.gliwice.pl, że straż miejska ma intensywniej zająć się tym problemem:
„…funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gliwicach zwrócą większą uwagę na właścicieli psów. Strażnicy nie tylko zajmą się psimi odchodami. (chyba nie będą ich zbierać?!) Będą także egzekwować od właścicieli i opiekunów czworonogów innych, ciążących na nich obowiązków.
Co zatem trzeba zrobić, by nie dostać mandatu? Nakazane środki ostrożności znajdziemy w Uchwale Rady Miejskiej Gliwice. Właściciele zwierząt domowych zobowiązani są do
(wybrane punkty):
1. Prowadzenia psa na uwięzi, a ponadto psu rasy uznawanej za agresywną zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne lub zagrażającemu otoczeniu, do nałożenia kagańca; w miejscach mało uczęszczanych dopuszcza się prowadzenie psa bez smyczy, pod warunkiem, że pies ma nałożony kaganiec, a właściciel lub opiekun sprawuje pełną kontrolę nad jego zachowaniem.

3. Niewprowadzania zwierząt na teren placów zabaw i piaskownic dla dzieci, a także na tereny kąpielisk.

5. Niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta; obowiązek nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów przewodników, osób niepełnosprawnych z tytułu wady wzroku lub narządu ruchu stopnia znacznego.”

Nie bardzo rozumiem dlaczego osoby z upośledzonym słuchem, ale gdyby faktycznie tylko zwolnione osoby nie sprzątały, to i tak było by cudownie w naszych parkach.

Wracając jednak do Nordicu, wydaje mi się, że to całkiem ciekawy sposób uatrakcyjnienia wspólnych wypadów na łono natury? Szkoda, że w przypadku kota jest większy problem. :) A tym, którzy zdecydują się na kijkowe marsze w towarzystwie psa, pozwolę sobie zaproponować zabawne koszulki dla pupila. :)

nordic walking z psemnordic walking z psem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *