Pamiętnik z podróży, czyli Buddyway

Pisałam niedawno o mapach w telefonie komórkowym z obsługa lokalizacji przez GPS. Jednak nie zawsze idziemy zgodnie z wyznaczoną trasą, czasem po prostu idziemy tam… gdzie oczy poniosą. Dlatego dzisiaj chciałam napisać kilka słów o aplikacji Buddyway, będącej nowoczesną wersją pamiętnika z podróży i to nie koniecznie tylko pieszej.

Aby korzystać z Buddyway wystarczy telefon komórkowy z odbiornikiem GPS lub dodatkowym modułem, darmowa aplikacja do pobrania ze strony www.buddyway.pl (po rejestracji).
Wyruszając w drogę wystarczy uruchomić aplikację aby ta zapisywała całą trasę, nawet ze szczegółami takimi jak notki, czy fotografie. Te ostatnie musimy oczywiście zrobić. :)

Po zakończeniu wycieczki można całą trasę prześledzić w Google Earth oraz uzyskać wiele innych informacji jak: długość trasy, wysokości n.p.m., godziny rozpoczęcia i zakończenia wycieczki, czas jej trwania, średnia i maksymalna prędkość na trasie. Oczywiście całość może zostać wzbogacona o notatki i zdjęcia.
Dodatkowo możemy pokazać swoje trasy znajomym, osadzić na blogu, a nawet umożliwić śledzenie naszej pozycji na żywo.

Opisane na stronie Buddyway funkcje są bardzo zachęcające, niestety nie miałam jeszcze możliwości przetestowania, ale mam nadzieję, że za jakiś czas będzie to możliwe. Póki co zapraszam do obejrzenia przykładowej trasy – Szlak zwiniętych torów.

4 komentarze

 1. movie napisał(a):

  Witam.
  Mam jedno pytanie odnośnie tej aplikacji – Jeżdżę dużo na rowerze a używając GPS-u w telefonie bateria wystarczy na jakieś 4/5 godzin. I pytanie , czy używając tej aplikacji, jest taka opcja „kontynuuj trasę” po zmianie baterii ?
  Do tej pory używałem Sport Trackera i tam brakuje takiej opcji i trasę czasami mam w dwóch/trzech kawałkach, których w żaden sposób nie da się połączyć . A jak jest w Buddyway ?

 2. deni58 napisał(a):

  Bardzo mi przykro, ale nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Zbyt mało używałam, właściwie tylko do testu.

 1. 7 marca 2010

  […] oraz aplikację do monitowania treningów Tracker. Ponieważ wcześniej pisałam o stronie Buddyway, postanowiłam zainstalować również tę aplikację i dzisiaj […]

 2. 19 listopada 2010

  […] naszych postępów podczas uprawiania wielu sportów, w tym Nordic Walking. Wspominałam o Buddyway,  niezwykle prostym Velox oraz Trekbuddy, który pozwala na oglądanie lokalizacji na mapie, bez […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *