Wizualizacja GPS

Na dzisiejszy spacer wybrałam się oczywiście z odbiornikiem GPS, przecież trzeba nową zabawkę przetestować dokładnie. Po małych niepowodzeniach z serwisem BuddyWay, postanowiłam sprawdzić aplikację TrekBuddy. Wcześniej  przygotowałam sobie własną mapę okolic, po których planowałam marsz, zładowałam do telefonu i w drogę.

Nie taki diabeł straszny jak malują, aplikacja działała poprawnie, mogłam w każdej chwili zobaczyć na mapie gdzie jestem i w jakim kierunku udać się dalej, aby osiągnąć docelowe miejsce. Oczywiście te tereny są mi dobrze znane, więc nie była mi potrzebna jakakolwiek mapa, chodziło o przetestowanie samej aplikacji.

Po powrocie do domu przerzuciłam właściwe pliki do serwisu www.everytrail.com, gdzie z pliku gpx, generowana jest dokładna trasa wycieczki. Dodatkowo istnieje możliwość uatrakcyjnienia trasy, poprzez dołączenie zdjęć. Zdjęcia wykonuje się w telefonie, bezpośrednio z aplikacji, choć na pewno można skorzystać z oddzielnego aparatu. Dodawanie zdjęć do mapy, a dokładniej ich lokalizowanie nie jest jeszcze do końca dla mnie jasne, ale na pewno po kilku próbach uporam się z tym zadaniem.
A teraz zapraszam do obejrzenia przykładu wizualizacji fragmentu mojej dzisiejszej trasy.


Map your trip with EveryTrail

7 komentarzy

 1. mk napisał(a):

  Ładnie to wygląda. Można pięknie udokumentować swoje nordikowe wycieczki.

 2. ambrapl napisał(a):

  Wspaniała wycieczka.

 3. deni58 napisał(a):

  Dziękuję, teraz pozostaje jedynie zaplanować ciekawsze trasy, niech tylko wreszcie ta wiosna przyjdzie.

 4. dharmata napisał(a):

  Wydaje mi się że te dwa programy mają różny cel.

  BuddyWay ma na celu informowanie online gdzie teraz jesteśmy innych użytkowników. Np. gdy się wybieramy na wycieczkę Mama może widzieć naszą ostatnią pozycję. Szkoda że nie całą trasę. Szukam właśnie takiego programu aby spełniał te wymagania.

  TrekBuddy bardziej przydatny jest jako nawigacja osobista. Oczywiście jak mamy wgrane dobre np. ze szlakami mapami. Inaczej w dobie internetu z niskim abonamentem na komórkę nie ma to sensu i korzysta się z google maps.

 5. dharmata napisał(a):

  Tu dodam że ciekawym i bezpłatnym programem jako nawigacja osobista też jest Mobile Trail Explorer.

  http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mobile_Trail_Explorer

  Można wgrywać mapy, korzystać z internetowych map, a także przesyłać dane na serwer online.

 6. deni58 napisał(a):

  Dzięki za informacje, na pewno obejrzę. :)

 1. 2 sierpnia 2010

  […] łączy się z satelitami, można znaleźć odpowiednią aplikację. Nawet opisywany wcześniej TrekBuddy, dostępny bezpłatnie, umożliwi nam śledzenie swoich postępów, choć nie tak dokładnie jak […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *