Wodny Nordic Walking

Okazuje się, że Nordic Walking można uprawiać również w… wodzie. Oczywiście kije, jeśli można je tak w tym przypadku nazwać, są zupełnie inaczej zbudowane. Aquatic Walking Sticks to nowy rodzaj ćwiczeń wykonywanych w wodzie, wzorowany na tradycyjnym Nordic Walkingu.

Wodne „kije” nie mają wiele wspólnego z tradycyjnymi, ale i „wymagania” ze strony wody są inne. Marsz odbywający się w wodzie jest formą aerobiku, doskonale wpływającego na mięśnie górnej części ciała, przy czym jest o wiele łagodniejszy dla stawów. Tego typu ćwiczenia mogą być wykonywane przez każdego, bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Wydaje się to być świetną formą ruchu dla osób z chorymi stawami, kiedy wszelka wodna rehabilitacja daje bardzo duże efekty. Nie ma tu co prawda możliwości odepchnięcia się kijkami, jednak opór wody na pewno to równoważy.

Aquatic Walking wzoruje się na Nordcik Walking, ale na pewno jest jego bardzo dalekim kuzynem. Stanowi jednak ciekawe rozwiązanie dla szeroko pojętej rehabilitacji wodnej.

wodny nordic walkingŹródło obrazka: www.essenuoto.fi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *