Kreatory logo

Pisząc bloga czasem chcielibyśmy stworzyć proste logo, w którym znajdzie się nazwa bloga. Pomocne w tym, zwłaszcza dla osób nie mających zdolności i umiejętności graficznych, mogą być generatory online. Oczywiście nie oczekujmy po nich dzieł sztuki, to raczej teksty, mniej lub bardziej ozdobne, z wybraną kolorystyką, pasującego do naszego bloga.

Pierwszy z nich Logo Maker, oferuje możliwość stworzenia napisu z odbiciem. Wystarczy wpisać tekst, wybrać czcionkę, kolory i ewentualnie podać adres do ikony, mającej być umieszczonej w logo. Po wstępnych ustawieniach generujemy podgląd i ewentualnie wprowadźmy dodatkowe zmiany.
Przykładowe logo:

Kolejny generator GRSites pozwala na stworzenie logo bez elementu graficznego ale za to nieco bardziej… no powiedzmy dekoracyjnego? Poza prostym tekstem mamy tam również napisy 3D i animowane.
Na początek wybieramy styl loga i po przejściu na kolejną podstronę ustawiamy wszelkie parametry. Pewnym ograniczeniem jest liczba wpisywanych znaków, może ich być maksymalnie 10.

Kolejnym bardzo prostym generatorem, tworzącym napis z odbiciem jest imagetool.programar.net. Wygenerowanie napisu jest równie proste, podajemy tekst, ustawiamy kolorystykę, odbicie i jednym kliknieciem generujemy napis, na przykład:
logo kreator
Na stronie onlinelogomaker.com mamy narzędzie, w którym poza  tekstem możemy wstawiać symbole z rozbudowanej galerii lub załadować dowolny obrazek z dysku komputera. To ostanie jest na pewno dużą zaletą. Poszczególne elementy dowolnie przestawiamy w dość wygodnym, wizualnym edytorze. Można nadawać dowolny kolor, cień i przesuwać na wierzch lub pod spód.
generator logo
Ostatnim z proponowanych przeze mnie generatorów jest logomaker.com z dobrze rozbudowana galerią elementów graficznych. Zabawa podobna do poprzednich, ustawiamy, przesuwamy, kolorujemy aż w końcu dochodzimy do momentu kiedy chcemy logo zapisać. Pojawia się wówczas okno:
logo kreator
Widać, że możemy zamówić tu na przykład koszulkę z logo, ale my chcemy mieć logo. W tej sytuacji klikamy na zaznaczony przycisk „Free web logo”, pojawi się okno z gotowym kodem do skopiowania:
kreator logo
Jednak skoro tworzymy logo, zapewne chcielibyśmy zapisać go na swoim komputerze, a nie być zdanym na inny serwis, łatwo może przepaść. Aby zapisać obrazek na dysku kopiujemy fragment kodu, dokładniej bezpośredni link do obrazka. Jest to pierwszy w kodzie link z rozszerzeniem „gif”. W przykładzie kodu loga, jaki testowo generowałam, jest to link http://www.logomaker.com/logo-images/7432524da084e184.gif. Wystarczy wkleić go w pole adresu naszej przeglądarki aby wyświetlił się sam obrazek, klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy z menu „Zapisz obrazek jako”. Teraz już nie musimy się martwić, logo mamy zapisane na swoim komputerze.
logo
Na koniec jeszcze jedna mała uwaga, niestety nie we wszystkich generatorach możemy używać polskich liter, to spory mankament, ale zawsze można jakoś to ominąć? „Włóczykijka” niestety nie nadawała się jako tekst w niektórych narzędziach, więc zastąpiłam ją adresem bloga. Są to darmowe narzędzia, nie oczekujmy po nich zbyt wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *