Stanik, który słucha serca

Dopiero co pisałam o Trackerze sprawdzającym i monitorującym nasze postępy, a właśnie przeczytałam o nowym produkcie Adidasa, staniku monitorującym pracę serca. Kolejny gadżet, usprawniający treningi, ale nie tylko. Myślę, że może to być również dobre rozwiązanie dla osób mających problemy kardiologiczne a jednocześnie chcących poprawić swoją kondycję.

Na pewno nasze organizmy same doskonale podpowiadają kiedy należy zwolnić, ale jeśli ktoś lubi gadżety i chce dodatkowo zabezpieczyć się przed nadmiernym (czasem zakazanym) wysiłkiem, to niewielkie urządzenie może mu w tym pomóc.  Prawdę mówiąc to nie sam stanik monitoruje pracę serca, został jedynie wyposażony w odpowiednią kieszonkę gdzie umieszcza się czujnik i czytnik.

„Specjalna kieszonka umieszczona w przedniej części stanika sprawia, że biegaczka nie musi korzystać z paska mocującego czytnik pracy serca. Dzięki użyciu specjalnej tkaniny informacje na temat pulsu i tętna są przekazywane do micoach pacer lub micoach zone. Biegaczka, w zależności od wybranego systemu, dostaje wizualną bądź werbalną informację zwrotną na temat jego treningu.

W zależności od wielkości biustu kobieta może wybrać model odpowiadający jej budowie. Supernova Sequence wyróżnia się profilowanymi miseczkami, umożliwiającymi dopasowanie topu do rozmiaru i kształtu piersi. Stanik ma regulowane zapięcie, co zapewnia odpowiednie podtrzymanie biustu podczas biegania. Dla kobiet o małych piersiach przeznaczony jest bezszwowy model Supernowa Glide, który minimalizuje ryzyko otarć. Oba modele wykonane są z oddychającej tkaniny ClimaCool®, która odprowadza wilgoć na zewnątrz, przez co zapewnia poczucie suchości i komfortu.
W Polsce sugerowana cena detaliczna stanika Supernova Sequence wynosi 249 PLN, Supernowa Glide to koszt około 199 PLN. Oba modele są już dostępne w polskich sklepach.

Adidas miCoach to swego rodzaju połączenie osobistego trenera i indywidualnego programu treningowego, analiz postępu oraz możliwości dołączenia do społeczności biegaczy. Urządzenie funkcjonuje bowiem w połączeniu z interaktywną platformą treningu on-line www.adidas.com/micoach, Biegacz wybiera jeden z sześciu celów biegowych, takich jak nauka biegania, ogólna poprawa kondycji fizycznej, start w zawodach lub poprawienie wyników (5 km, 10 km, półmaratonie lub w maratonie), walkę ze stresem i  utrata wagi. miCoach przygotowuje plan treningu i na bieżąco informuje o postępach użytkownika, dostarczając rozbudowanych analiz. Podczas treningu biegacz odbiera wskazówki dotyczące tempa, długości i intensywności biegu.”

[za: centrumpr.pl]
adidas_miCoach
Z całą pewnością stanik, czy dokładniej to co w nim zostało dodatkowo umieszczone, ma zastosowanie w przypadku prawdziwe sportowych treningów, choć na specjalnej stronie Adidasa istnieje również możliwość wyboru treningów nieco lżejszych. W przypadku problemów kardiologicznych na pewno konieczna jest również konsultacja lekarza, który poda maksymalne parametry, na przykład górną granicę tętna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *