Tracker Sony Ericssona

Pisałam swego czasu o kupnie do swojego telefonu zestawu słuchawkowego GPS. Dodatkowo można było pobrać z internetu aplikację Tracker, umożliwiającą pomiar przebytej drogi. Aplikacja zapewne bardziej przydatna osobom dość intensywnie uprawiającym sport, ale przecież każdy jest ciekawy swoich osiągnięć, nawet tych mniejszych.  

Obsługa jest niezwykle prosta, wystarczy włączyć Trckera i wybrać opcję „Rozpocznij trening”. Po wyszukaniu przez aplikację satelity można kliknąć „Start” i rozpocząć marsz. Przez cały czas będzie zapisywana prędkość, odległość, czas, trasa. Po zakończeniu treningu wystarczy zakończyć zapis i można przeglądać różne warianty wyników.
Ważne jest aby przed pierwszym skorzystaniem z Trackera wpisać swoje dane, takie jak wiek, waga, wzrost. Wówczas będziemy mogli sprawdzić również ilość spalonych kalorii, czyli na jakie ciacho możemy pozwolić sobie po marszu…. żartuję :)

Każdy zarejestrowany rezultat można dokładnie przeanalizować na wykresie. Istnieje możliwość przeglądania poszczególnych wyników, jak i sumarycznych. Poniżej dla lepszego zilustrowania aplikacji prezentuje kilka zrzutów ekranu.
tracker_ericsson
Dla „tuptających” rekreacyjnie jest to może tylko gadżet, ale warto mimo wszystko sprawdzać jak szybko chodzimy, ile kilometrów już przeszliśmy no i oczywiście te kalorie. :)
Opisywałam tu Trackera na przykładzie Sony Ericssona, ale chyba do każdego telefonu, który łączy się z satelitami, można znaleźć odpowiednią aplikację. Nawet opisywany wcześniej TrekBuddy, dostępny bezpłatnie, umożliwi nam śledzenie swoich postępów, choć nie tak dokładnie jak Tracker, ale za to z mapami.

Na koniec film prezentujący opisaną aplikację (niestety w języku angielskim).

4 komentarze

 1. Mateusz napisał(a):

  Witaj, czy program ma opcję wysyłania w czasie rzeczywistym przez gprs danych na serwer, żeby ktoś na komputerze mógł widzieć postępy?

 2. deni58 napisał(a):

  Niestety, w aplikacji nie ma takiej możliwości.

 3. Mateusz napisał(a):

  Gdzie można pobrać ta aplikację?
  mam telefon samsunga, kolega zaraził mnie tą aplikacją – bardzo mi się podoba, działa pod javą więc nie powinno być problemu…

  tylko gdzie ją znaleźć???

 4. deni58 napisał(a):

  Z tego co pamiętam aplikację pobierało się zaraz po podłączeniu nowego zestawu słuchawkowego do Ericssona. Nie wiem czy ta aplikacja, nawet gdyby gdzieś w necie była, zadziała na Samsunga? Tu opisują to http://www.sonyericsson.com/cws/support/accessories/hge-100?lc=pl&cc=pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *