TwitDraw

twitterpaintTwitter jest najbardziej popularnym mikroblogiem i zapewne dlatego tworzone są do niego przeróżne dodatki. Jedne praktyczne i ułatwiające korzystanie z niego, inne bardziej rozrywkowe.  Do tych ostatnich zaliczyć można TwitDraw, czyli zabawę w artystę malarza.
Przyznam szczerze, że po obejrzeniu galerii prac wykonanych poprzez użytkowników TwitDraw, jestem pełna podziwu dla niektórych, mają ludzie talent.

Na czym polega dokładniej ta zabawa?
Na stronie http://twitdraw.com mamy do dyspozycji tablicę do malowania, pod którą znajdują się podstawowe narzędzia, pozwalające wybrać kolor, grubość pędzla i przezroczystość.
twittdraw
Teraz wystarczy zabrać się do artystycznej twórczości z pełnym rozmachem, nie ma problemu z cofnięciem niezbyt udanych ruchów niewprawnej ręki. Zapewne przy rysowaniu wygodniejsze byłoby tablet, ale na upartego można i przy pomocy myszy coś namalować.
Kiedy dzieło uznamy za skończone, wpisujemy w okienko dowolny tekst i klikamy „Post to Twitter”, wysyłamy rysunek.
Ciekawostką jest to, że podczas odtwarzanie naszej grafiki, widoczny jest każdy etap rysowania, a podczas odtwarzania naszej pracy można dowolnie zmieniać szybkość prezentacji.
Mój, dość prymitywny, malunek znaleźć można pod adresem http://twitdraw.com/vt52gq Do malowania bardziej preferuję prawdziwy pędzel i farby. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *