Zabawa dźwiękami

zabwa dzwiekamiKażdy, mały i duży, lubi się czasem pobawić. To, że dzieci lubią zabawy muzyczne jest powszechnie wiadome, ale i dorośli czasem lubią, miej lub bardziej poważnie. Przykładem profesjonalnej zabawy dźwiękami może być wiele utworów, wspominanego już przeze mnie, Yanniego.  Wiem, wiem, to ciężka praca, choć na taką nie wygląda. Dlaczego? Widać, że wszystkim przynosi ogromną satysfakcję i radość. Proszę zobaczyć jak wraz z zespołem, bawi się muzyką.

Gorąco polecam przesłuchanie innych, równie dobrych utworów tegoż muzyka.

Niestety nie każdemu z nas dana jest umiejętność tworzenia tak fascynujących utworów, ale nie znaczy to, że nie lubimy pobawić się muzyką, nawet gdyby wyszedł z tego muzyczny koszmarek (przynajmniej dla znawców tematu). Jeśli ktoś ma spore umiejętności komputerowe, może stworzyć na przykład coś takiego – http://uploads.ungrounded.net/221000/221483_Play.swf

Innym pozostaje wziąć instrument do ręki i próbować zagrać albo… skorzystać z internetu i tworzyć „muzykę” online, oczywiście w ramach zabawy.

Balldroppings – malujemy kursorem linie, od których odbijają się grające kuleczki. Ilość linii dowolna, reszta zależy już od naszej pomysłowości, czy raczej wyobraźni muzycznej? Na dłuższą metę dźwięki kuleczek mogą denerwować, na początku fajna zabawa i czasem efekty całkiem, całkiem.
grajace_kulki

Thepixelplant bardzo prosta zabawa w tworzenie powtarzającego się, krótkiego fragmentu dźwiękowego. Wystarczy klikać w wybrane klocki/klawisze, a odtwarzacz natychmiast będzie nam odgrywał to co stworzyliśmy.

zielone_klawisze
Ronwinter to grająca klawiatura. Opis chyba zbędny, wystarczy postukać w klawisze i od razu widać, a właściwie słychać efekty.

grajaca_klawiatura

Dla tych co lubią śpiewać pod prysznicem – http://www.showersong.noisegames.com/

Na koniec kilka innych adresów, gdzie można nieco pobawić się dźwiękami:
http://www.datadreamer.com/2daudio/projecttwo.html
http://www.inudge.net/index.en.html
http://www.zanorg.com/prodperso/automachine.htm
http://www.buckle.com/static/bscene/games/drums/drums.html

2 komentarze

  1. one.jack napisał(a):

    Bardzo fajne zabawki muzyczne i ciekawe linki – wykorzystam coś u siebie na blogu.
    Pozdrawiam

  2. deni58 napisał(a):

    Dzięki i zapraszam do zabawy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *