Nordic Walking w Parku Chorzowskim

parkGliwicki Park Chorzowski, o którym już nie raz wspominałam, jest jednym z przyjemniejszych miejsc do uprawiania Nordic Walking. Oczywiście, mam tu na myśli wyłącznie Gliwice. Szkoda, że nasze miasto pozostaje jeszcze daleko w tyle za tymi, gdzie organizowane są specjalne trasy oraz imprezy promujące tę świetna formę ruchu dla każdego. Co prawda aby przejść kilka dobrych kilometrów, po wspomnianym parku, trzeba się po nim trochę pokręcić, ale i tak idąc nawet tą samą ścieżką, zawsze dostrzegamy coś innego, a intensywny śpiew ptaków powoduje, że trasa nie jest nudna.

W parku spotkałam, jak zwykle biegających i chodzących, choć muszę przyznać, że dzisiaj, ze względu na wczesną porę, było trochę pustawo. Drugą przyczyną mogła być niezbyt pewna pogoda, sama zmuszona zostałam w pewnym momencie do wyciągnięcia z plecaka przeciwdeszczowego okrycia. Na szczęście deszcz bardziej postraszył i szybko, ponownie wyszło słońce.
Las o tej porze roku jest piękny, świeża zieleń, rześkie powietrze, zwłaszcza zaraz po deszczu. Nic tylko spacerować, wsłuchiwać się w odgłosy natury. No i jak może się nie chcieć, kiedy wiadomo, ze chodzenie z kijkami to sama przyjemność? :)

Zapraszam na krótki spacer po Parku Chorzowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *