Powódź w Gliwicach

O tym, że na Śląsku, i nie tylko, jest straszna sytuacja, związana z wylewaniem wód pisać nie muszę, wszyscy znamy sytuację z mediów. Dzisiaj poszłam zobaczyć Kłodnicę w centrum miasta, na terenach bardziej odległych nawet nie planowałam, nie da się już tam wejść. Dlatego pozwolę sobie pokazać miejsca, gdzie bardzo często chodzę z kijkami, wykorzystując zdjęcia innych internautów. Tak wygląda aktualnie Park Chrobrego i jego okolice:

powódź Gliwicepowódź Gliwice

Więcej zdjęć w albumie Politechnika Śląska.

W samym centrum miasta sytuacja też nie wygląda dobrze, najbardziej zagrożony jest chyba most na ulicy Wrocławskiej, gdzie woda uderza już w most, a przesmyk pod nim pozostał niewielki.
powódź Gliwice
Nieco wcześniej woda z rzeki wylewa się na ulice, na zdjęciach widać część podtopioną i zabezpieczenia z worków.
powódź Gliwice
powódź Gliwice
powódź Gliwice
powódź Gliwice
Przyznam, że same zdjęcia nie robią tak wielkiego wrażenia jak widok na żywo. Stojąc na moście, pod którym przepływa z ogromną prędkością masa spiętrzonej wody, ma się wrażenie, że zaraz zostaniemy porwani przez rwący nurt. Straszne to wszystko, a deszcz… pada dalej.

3 komentarze

 1. hel napisał(a):

  U nas (Racibórz) poodwoływano zajęcia w paru szkołach i niektóre egzaminy maturalne, woda bardzo wysoka, w nocy była zapowiadana ewakuacja, ale ludzie raczej nie korzystali, za to przygotowali się lepiej niż poprzednio, powywozili samochody i pozabezpieczali mieszkania, a duże sklepy i zakłady ewakuowały, co mogły na piętra.
  Też dziwnie się czuję, widząc odwiedzane z kijkami miejsca wzdłuż Odry, burej i bardzo rwącej, dopóki pada, nikt nie jest bezpieczny.

 2. deni58 napisał(a):

  Oj tak, czytałam, że u Was tez nieciekawie to wygląda. Miejmy nadzieję, że będzie tylko lepiej.

 3. mk napisał(a):

  Bardzo współczuję wszystkim mieszkającym na terenach zalanych przez powódź. Naprawdę poruszające i wstrząsające są filmy i zdjęcia z tych terenów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *