Turystyczny biwak z mamutem

mamutPodczas dzisiejszego marszu Nordic Walking, usłyszałam w CCM (znowu zamiast popierać ruch sugerowali przewrócenie się w łóżku na drugi bok, chyba do nich w końcu zadzwonię :) ) o dość ciekawej imprezie, która odbędzie się już niedługo, bo 15 maja. Niestety, nie usłyszałam wszystkiego w miarę dokładnie, więc po powrocie do domu postanowiłam poszukać w necie. Okazało się, że wcale nie tak łatwo było znaleźć informacje o imprezie ( a nie pisałam, że za mało się promuje?), a przynajmniej Googl nie za bardzo spisał się. Jednak, jak to mówią, kto szuka ten znajdzie.

Na stronie Powiatu Gliwickiego znaleźć możną, ukazujące się cyklicznie,  materiały prasowe. W numerze 37 znalazłam notę na temat wspomnianej imprezy, oto obszerne fragmenty:

„W sobotę 15 maja Starostwo Powiatowe w Gliwicach organizuje imprezę plenerową pod nazwą „Turystyczny biwak z powiatowym mamutem”. Jest ona częścią projektu „Gliwicki i co Powiecie? Promocja oferty turystycznej powiatu gliwickiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.
Impreza od będzie się nad jeziorem Dzierżno na terenie wokół Hotelu Spółka Dzierżno (ul. Na Grobli 2, Pyskowice). Ten majowy biwak stanowi nie tylko okazję do integracji mieszkańców gmin naszego powiatu, ale będzie również miał charakter edukacyjno – promocyjny. W jego trakcie odbędą się m.in. Mini targi Turystyczne, występy zespołów muzycznych oraz wiele imprez towarzyszących.
W programie imprezy wystąpią m.in. zespoły Universe, Dwie Korony i Minimummasy. Publiczność będą też bawić grupy artystyczne, m.in. Kapela Biesiada. Całość poprowadzi Jacek Borkowski, a towarzyszyć mu będzie gotujący śląskie potrawy Dariusz Gnatowski, czyli popularny pan Boczek z serialu „Świat we dług Kiepskich”. Będzie też mnóstwo atrakcji towarzyszących – gry i zabawy dla dzieci, ale przede wszystkim poszukiwanie kości powiatowego mamuta z samym Indianą Jonesem!
Wstęp wolny, atrakcji moc. Przypominamy – sobota 15 maja, początek imprezy o godzi nie 14.00!”

Co to ma wspólnego z Nordic Walking? Zupełnie nic :) ale przecież na imprezę można wybrać się z kijkami? W okolicach Dzierżna na pewno jest gdzie pochodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *