Twitterowe sygnaturki

Sygnaturka to rodzaj małego podpisu, umieszczanego na końcu wiadomości, wstawiana w mailach i na forach dyskusyjnych. Ma formę tekstową, choć na forach bardzo często przedstawiane są w postaci małej grafiki, na przykład banera.
W sygnaturkach umieszcza się swoje dane, link do strony, czasem maila (nie zalecane), a nawet jakąś szczególną dla nas myśl. W przypadku Twittera ciekawym rozwiązaniem jest sygnaturka, na której pojawiają się nasze najnowsze ćwierknięcia.

Wstawiając, na przykład na forum dyskusyjnym, twitterową sygnaturkę informujemy na bieżąco o nowych wpisach osoby, które albo nie korzystają z Twittera, albo nie mają nas na liście obserwowanych. Kto wie, być może dzięki temu zyskamy więcej zwolenników naszego ćwierkania, a może zachęcimy kogoś do założenia konta?

Jest w internecie kilka serwisów umożliwiających generowanie gotowych, aktualizujących się automatycznie, sygnaturek, jednym z nich jest bardzo prosty w obsłudze www.twittersignaturestyles.com.
W pierwszej kolejności wybieramy wzór banera (468×60), który najbardziej odpowiada nam kolorystycznie. Następnie wpisujemy swój login z Twittera i klikamy przycisk „Submit & Get Code”.
twitter signature
Otrzymujemy gotowe kody w postaci html (na stronę lub bloga), BB code (na fora dyskusyjne), lub bezpośredni link do sygnaturki. Jedynym, czasem dość istotnym, problemem jest brak polskich znaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *