Konkurencyjna stolica Nordic Walking?

Barlinek jest powszechnie uznawany za polską stolicę Nordic Walking, ale czy nie ma konkurencji? Wydaje mi się, że właśnie pojawiła się. Mam tu na myśli Olsztyn, leżący około 15km na południowy wschód od Częstochowy, z pięknym zamkiem i wprost idealnymi terenami turystycznymi, które miałam już okazję poznać.

Władze gminy Olsztyn postanowiły zainwestować w Nordic Walking, który nawiasem mówiąc już ma tam wielu zwolenników, w celu uatrakcyjnienia turystyczno – rekreacyjnych walorów regionu. W sumie na promocję Nordic Walking, gmina ma w najbliższym czasie wydać około 800 tysięcy złotych. Suma pochodząca w znacznej części z  dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, pozwoli na przeprowadzenie intensywnej kampanii promującej, poprzez:

„spoty reklamowe w telewizji regionalnej i TVN, w stacjach radiowych, prasie ogólnopolskiej i regionalnej, reklamę w serwisach internetowych, reklamę poprzez ok. 380 bilboardów i banerów umieszczonych w głównych miastach regionu, organizację imprezy masowej, produkcję materiałów reklamowych w postaci folderów, map, ulotek, kalendarzy imprez, gadżetów.”

Zapowiada się ciekawie i na pewno cieszy, zwłaszcza miłośników Nordic Walking, mieszkających w pobliżu. Kwota dofinansowania i plany są tak duże, że kto wie? Może Olsztyn ma szansę odebrać prym Barlinkowi? Jakby nie patrzeć, wszelka konkurencja jest zawsze bardzo korzystna nie tylko dla zainteresowanych, ale przede wszystkim dla nas, turystów.  Teraz mogę powiedzieć, że strefa imprez NW coraz bardziej zbliża się do bliższych mi okolic. :) Moim zdaniem szanse na rozwój projektu są ogromne, okolice Olsztyna to nie tylko zamek. Dodatkowymi atutami są Sokole Góry, istniejące już liczne szlaki turystyczne, walory przyrodnicze oraz atrakcyjne położenie blisko Częstochowy, Katowic i Krakowa.

„- Profesjonalna kampania pozwoli na wzrost liczby odwiedzających nas turystów, co musi skutkować pozytywnym przełożeniem na nasze wskaźniki gospodarcze. Zakładamy oczywiście poprawę wizerunku w Gminy w oczach turystów, promocję zdrowego trybu życia, zwiększenie ilości imprez sportowo – rekreacyjnych – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn. – Mamy świetne tereny do Nordic Walking.”

O tak, zwiększenie ilości imprez na pewno zainteresuje nie tylko miejscowych miłośników Nordic Walking. Z całą pewnością, z dużym zainteresowaniem, będę śledzić poczynania Olsztyna w tym kierunku. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać zalet turystycznych tych okolic, zachęcam to wizyty na stronie Zamek Olsztyn i zapoznania się z atrakcjami turystycznymi.

Zamek Olsztyn
Cytaty pochodzą ze strony www.olsztyn.ug.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *