Nie znoszę upałów!

Teoretycznie każdy cieszy się, że przyszło ciepełko, przez wielu tak oczekiwane. Ja również, ale tylko biorąc pod uwagę fakt powodzi i niezwykle ciężką sytuacje powodzian. Nigdy nie lubiłam, wręcz nie tolerowałam upałów. Najgorsze jest to, że mamy ostatnio coraz mniej wiosny i jesieni, tej złotej. Te dwie, dla mnie najprzyjemniejsze pory roku, po prostu zanikają.

Dzisiaj, aby uniknąć wysokich temperatur, wybrałam się na Nordic Walkng o szóstej rano i przyznam szczerze, że powinnam iść o czwartej. Nawet nie byłoby to wielkim problemem bo właśnie o tej porze obudziłam się. Następnym razem nie będę się zastanawiać czy to przypadkiem nie za wcześnie? Po prostu pójdę i na pewno będę bardziej zadowolona, niż z wyjścia o szóstej. A może by tak przestawić się na nocny tryb życia? He, raczej mało realne. :)

Mimo wczesnej godziny słońce już bardzo mocno operowało i tak starałam się wybrać trasę, aby jak najwięcej iść cieniem, nawet kosztem miękkiej nawierzchni. Poruszałam się jak „mucha w smole”, przeszłam mniej niż zazwyczaj i prawdę mówiąc już po 3 kilometrach najbardziej marzyłam o chłodnym prysznicu.
Mimo tego moja chęć do maszerowania z kijami nie słabnie, przecież i upały kiedyś odpuszczą?

Przechodząc koło stawu, zrobiłam telefonem zdjęcie kaczuszek, tych które nie tak dawno pokazywałam jako jeszcze całkiem malutkie. Proszę spojrzeć jak mocno już wyrosły.

kaczki
Szkoda, że łabędzi już tam nie ma, widać postanowiły przenieść się w inne miejsce. A tak miło było zatrzymać się na chwilę i nacieszyć oczy widokiem ich dostojnych ruchów.

2 komentarze

  1. mk napisał(a):

    Bywa, że i lata normalnego nie ma, tylko jakieś ekstremalne temperatury : albo ukrop 35, albo chłód 12 stopni.
    Ostatnio to tylko sroga zima dopisała ;)

  2. mario_79 napisał(a):

    To widzę, że masz tak jak ja. Najchętniej chciałbym, żeby w kółko9 było albo wiosna, albo jesień ;) To fakt w tych upałach gorzej się chodzi i trzeba pamiętać o nawadnianiu organizmu. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *