Ochrona przed słońcem

ochrona przed promieniowaniemUprawiając Nordic Walking powinniśmy dbać nie tylko o dobre kije, buty czy strój, to nie wystarcza aby marsze były faktycznie zdrowe i bezpieczne. Teraz, kiedy zbliża się lato, słońce mocno operuje, bardziej narażeni jesteśmy na szkodliwe promieniowanie UV, powinniśmy również zadbać o naszą skórę. Nie należy też zapominać o innych zadach bezpiecznego wysiłku w wysokich temperaturach. Może warto przypomnieć kilka podstawowych:

  • unikaj ostrego słońca szczególnie w godzinach 11.00 – 15.00
  • stosuj bezwzględnie kosmetyki z filtrami ochronnymi
  • chroń oczy używając okularów słonecznych, najlepiej od optyka, z dobrym filtrem
  • zadbaj o nakrycie głowy, szczególnie dotyczy to osób starszych i małych dzieci
  • uzupełniaj płyny w organizmie
  • nie wychodź na słońce stosując leki fotouczulające.

Słońce ma na nas bardzo dobry wpływ, pobudza witalność, dodaje energii, powoduje wyzwalanie endofrin, tak zwanych hormonów szczęścia. Oczywiście jego zbawienne dzianie odczuwamy najbardziej, kiedy temperatury nie przekraczają tolerowanych przez nas granic, które bywają różne. Obawiam się, że w ostatnich dniach mało kto dobrze znosi taką ilość słońca i co za tym idzie ciepła.
Jednak jeśli pomimo tych niedogodności udajemy sie na Nordic Walking, to oczywiście najlepiej wczesnym rankiem, nie zapominając o zabezpieczeniu skóry.

Na rynku możemy spotkać całe mnóstwo kremów i mleczek, zabezpieczających przed promieniowaniem UV. Na który się zdecydujemy, zależy od naszych preferencji i zapewne też od ceny. Przy czym pamiętajmy, że nie zawsze preparaty o niższej cenie zapewniają właściwa ochronę. Istotne jest, aby wybierany przez nas kosmetyk zabezpieczał przed promieniowaniem UVB oraz UVA.

balsam do opalaniaWarty zainteresowania jest Balsam do opalania firmy DAX SPORT SPF 50+, specjalny dla osób uprawiających sport, przebywających na powietrzu dość długo. Balsam zapewnia:

  • Skuteczną ochronę przed oparzeniami słonecznymi gwarantuje fotostabilny system filtrów ochronnych UVA/UVB Balance (m.in. filtr mineralny), zgodny ze standardami UE.
  • Ochronę i naprawę DNA skóry zapewnia DNA-Bio-Regenerator – naturalny wyciąg z nasion bawełny, bogaty w peptydy.
  • Intensywne nawilżenie skóry zapewnia gliceryna dzięki swoim silnym właściwościom wiązania wody.

Preparat wodoodporny – chroni skórę również podczas kąpieli.
Nie powoduje podrażnienia fototoksycznego. Kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów.
Sposób użycia: Balsam nanieść obficie na skórę 30 minut przed wyjściem na słońce. Zaleca się kilkakrotne smarowanie skóry w czasie opalania, grubą warstwą, szczególnie po wyjściu z wody lub wytarciu ciała ręcznikiem.

Cena, niewiele ponad 30zł.

Należy jednak pamiętać o tym, że nawet po zastosowaniu kremów z filtrami nie można bezkarnie przebywać na słońcu bez ograniczeń. One mimo wszystko nie chronią w 100%. Najlepszą metodą korzystania z uroków słońca jest umiar połączony z obfitym nałożeniem kremu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *