Super pogoda na Nordic Walking

Po dość długim, deszczowym okresie wszyscy chyba z radością spoglądają na błękitne niebo? Pogoda dzisiaj wprost idealna na wycieczki, spacery i oczywiście Nordic Walking. Słonecznie, ciepło i jeszcze bez upału, to jest to, co bardzo lubię. Jedynym, niewielkim mankamentem było błoto na niektórych odcinkach drogi, niestety po takich deszczach trochę potrwa naturalne osuszanie. Na szczęście tam gdzie dzisiaj chodziłam, leśne drogi mają na poboczach rowy, które w większości miejsc skutecznie chronią przed zbytnim namakaniem. Tam gdzie rowów nie ma jest błoto, ale to też nie taki wielki problem jak są dobre buty.

Warto przed wybraniem się do lasu zastosować jakiś odstraszacz na komary, jest ich w tym roku wyjątkowo dużo, odnoszę wrażenie, że są wyjątkowo natrętne. Jakieś mutanty, czy co? Przetestowałam dzisiaj  AntyBzzz… firmy Ziaja, płyn w sprayu odstraszający komary i kleszcze. Z czystym sumieniem polecam, jest skuteczny (komar nie siada!) a przy tym nie drogi. Chodząc po tak gęsto zarośniętych terenach, jak na zdjęciu poniżej, jest to po prostu konieczne.

Nordic Walking Gliwice
Chłód lasu, przedzierające się promienie słońca, śpiew ptaków, szum potoku… wszystko to zachęcało do przejścia kolejnych kilometrów.

Nordic Walking Gliwice
Nordic Walking Gliwice
Nordic Walking Gliwice
Na koniec widok na Gliwicką Radiostację.

Radiostacja w Gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *