Tereny popowodziowe

Dzisiaj po raz pierwszy od powodzi wybrałam się w okolice Parku Chrobrego, chcąc zobaczyć jak wyglądają teraz te rekreacyjne tereny. Pomimo, że woda opadła widać zniszczenia. W niektórych miejscach, położonych niżej, stoją jeszcze ogromne kałuże a właściwie małe bajorka, co stanowi idealne miejsce dla komarów. Tak, mamy teraz wprost zatrzęsienie tych krwiożerczych bestii, bez osobistego oprysku lepiej do lasu czy parku nie wchodzić.

Smutny to widok, błoto, bajorka, gdzie nie gdzie powywracane drzewa. Idąc wzdłuż Kłodnicy napotkałam na niewielkim odcinku, aż dwa prawie przewrócone drzewa, „wiszące” nad ścieżką. Nie wiem czy przechodzenie pod nimi jest bezpieczne? Mam nadzieję, że odpowiednie służby szybko się tym zajmą, mając na uwadze spacerujących tam ludzi, uprawiających różne sporty oraz matki z małymi dziećmi.

Gliwice, Kłodnica
W parku widać pewne prace porządkowe, dzisiaj koszone były trawniki, ale nie jestem pewna czy nie powinno się raczej, w pierwszej kolejności, uporać z drzewami? Wyglądają jakby trzymały się w miarę dobrze, ale czy przy silniejszym wietrze nie runie to na ścieżkę?

Przechodząc obok zalanych działek natknęłam się na ogromną górę mebli, materaców, foteli itp., przypominającą wysypisko śmieci. Działkowicze poznosili w jedno miejsce wszystko to co zostało zniszczone, zapewne w celu wywiezienia. Aż strach pomyśleć jako to wygląda na terenach gdzie zostały zalane doszczętnie całe domostwa, a nie jedynie ogródki działkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *