RunMap, Twoje trasy Nordic Walking w internecie

Zapewne większość uprawiających Nordic Walking zapisuje swoje osiągnięcia. Mnożna korzystać ze zwykłych krokomierzy, albo z nieco nowocześniejszych urządzeń, choćby odbiorników GPS z odpowiednią aplikacją, zapisująca nasze osiągnięcia.
Rodzi się pytanie gdzie i jak zapisywać swoje wyniki? Możliwości jest wiele, zapisujemy w zwykłym papierowym notatniku, na komputerze w specjalnie prowadzonym dzienniku lub w internecie, na stronach do tego przeznaczonych. Dzisiaj chciałam zaprezentować jedną z nich, a mianowicie RunMap.

Pierwszym krokiem jest założenie swojego konta, wystarczy podać login i adres mailowy. Po aktywacji możemy zaczynać prowadzenie swojego dziennika treningów. Istotne jest to, że aby prowadzić zapiski nie jest konieczny plik z zapisanym śladem GPS. Tu każdy może nawet odręcznie rysować swoje trasy. To duża zaleta dla osób, które nie mają możliwości korzystania z urządzeń nawigacyjnych.
Oczywiście dużym ułatwieniem jest możliwość zaimportowania odpowiedniego pliku, zapisanego jako GPX/KML, lub z urządzeń firmy Garmin.

Runmap
Z prawej strony w menu należy wpisać nazwę trasy i ewentualnie opisać ją. Poza tym zaznaczamy rodzaj nawierzchni, jest też możliwe zaznaczenie opcji Nordic Walking. Tworzoną trasę możemy zaznaczy jako publiczną, bądź prywatną.

Każdą z zapisanych tras dodajemy do dziennika, wpisując przy okazji czas i ewentualnie ilość okrążeń. Jest też możliwość wgrania trasy w jedną stronę i ustawienie opcji podliczania wyników tam i z powrotem.

Ciekawym dodatkiem, szczególnie dla blogerów, jest możliwość skorzystania z widgetu, pokazującego nasze osiągnięcia. Dobry sposób na pochwalenie się i przy okazji mobilizowanie do częstych treningów. Wygląda to tak (w moim przypadku tylko dwa ostatnie spacerki, ale widać o co chodzi):

1 Response

  1. 1 sierpnia 2010

    […] pisałam o serwisie RunMap, dzięki któremu mamy możliwość zapisywania swoich sportowych treningów, osiągnięć, tras. W […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *