Spacerowa trasa Nordic Walking

trasa spacerowaDzisiaj zaproponuję prosta trasę, która zaczyna się w centrum Gliwic, kończy nad jednym z gliwickich stawów. Trasa nie jest trudna (6,8 km), w dużym stopniu prowadzi drogą utwardzoną, częściowo występuje szuter i ubita ziemia. To propozycja dla osób maszerujących samotnie i obawiających się zagłębiania w tereny leśne, odsunięte od miasta. Polecam ją również osobom starszym, które ze względu na mniejszą sprawność wybierają równe, bardziej utwardzone, podłoże. Droga wiedzie przez dzielnicę akademicką oraz tereny ogródków działkowych, jest jak najbardziej bezpieczna. Na dobra sprawę można się czasem wprosić na działkową kawę. :)

Trasa zaczyna się w centrum Gliwic, na Placu Krakowskim. Dalej przechodzimy ulicą Akademicką, przez tereny Politechniki Śląskiej, aż do Parku Chrobrego. W tym miejscu możemy dodatkowo przespacerować się po parku, wykonać w nim kilka ćwiczeń, odpocząć na ławce.
Dalej przechodzimy obok ośrodków sportu Politechniki Śląskiej i przechodzimy przez ulicę Panewnicką. Następny odcinek wiedzie asfaltową drogą o bardzo ograniczonym ruchu, między ogródkami działkowymi. Dochodzimy do Stawu Cegielnia, przy którym warto zatrzymać się na krótką chwilę.
Dalszy odcinek drogi o bardziej miękkim podłożu zaprowadzi nas nad kolejny staw, w pobliżu giełdy samochodowej.

Poniższa mapa prezentuje całą trasę, lecz tylko w jedną stronę. Wydaje mi się, ze umieszczanie również drogi powrotnej będzie nieco zacierać drogę.
Pokaż

na większej mapie

Zdjęcia z trasy dodatkowo są dostępne w albumie. Pozwolę sobie wstawić tu jedynie zdjęcie kaczek znad pierwszego stawu.

kaczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *