Sportowe weekendy z Sadybą

sadybaZawsze zastanawiam się jak to jest, że jedni potrafią, drudzy nie. Widać to również w przypadku rekreacji, turystyki czy sportu. Już nie raz opisywałam na blogu przykłady pozytywnych i godnych pochwały akcji samorządów miejskich, klubów, organizacji itp. Dzisiaj kolejny przykład, niestety znowu nie z mojego miasta.
Przy centrum handlowym w Warszawie, dokładniej na Sadybie, przez okres całego lata, uruchomiona została weekendowa wypożyczalnie rowerów i kijów do Nordic Walking. I jeśli komuś kojarzy się to od razu z płatną wypożyczalnie to jest w błędzie.

Zgodnie z informacją na stronie centrum handlowego, sprzęt można pożyczać całkowicie bezpłatnie, nawet na cały dzień. Żeby nie być gołosłowną, wstawiam fragmenty informacji (czytaj całość):

„3 lipca rusza trzecia edycja darmowej wakacyjnej wypożyczalni rowerów i kijów Nordic Walking. Wypożyczalnia będzie czynna w soboty oraz niedziele w godzinach od 10:00 do 20:00, przy ul. Powsińskiej 31, na parterze Centrum.

Centrum przygotowało specjalną mapkę z wybranymi ścieżkami stolicy oraz południowego Mazowsza. Mieszkańcy Warszawy i okolic poznają długość tras rowerowych i będą mogli sprawdzić, które zakątki miasta warto odwiedzić. Podczas rowerowych wypraw można odwiedzić m.in. Park Agrykola i Park Kultury w Powsinie, Ogród Botaniczny w Powsinie, Tężnie w Konstancinie, kąpieliska w Zalesiu Dolnym i Górnym, a dl najbardziej wytrwałych przygotowany jest również mapka dojazdu do Jeziora Czerskiego oraz ruin XIV-wiecznego Zamku Książąt Mazowieckich Czersku.
III edycja akcji rowerowej potrwa w dniach 3 lipca 2010 (sobota), 4 lipca 2010 (niedziela), 10 lipca 2010 (sobota), 11 lipca 2010 (niedziela), 17 lipca 2010 (sobota), 18 lipca 2010 (niedziela), 24 lipca 2010 (sobota), 25 lipca 2010 (niedziela), 24-25 lipca, 31 lipca 2010 (sobota), 1 sierpnia 2010 (niedziela), 7 sierpnia 2010 (sobota), 8 sierpnia 2010 (niedziela), 14 sierpnia 2010 (sobota), 21 sierpnia 2010 (sobota), 22 sierpnia 2010 (niedziela), 28 sierpnia 2010 (sobota), 29 sierpnia 2010 (niedziela).”

Teraz, kiedy centra handlowe i markety rosną jak grzyby po deszczu, sztuką jest przyciągniecie klientów. Wygrywa nie tylko ten kto ma ciut niższe ceny, ale i ten, mający oryginalne pomysły przyciągające ludzi, nie koniecznie polegające na darmowych degustacjach i bieganiu między regałami, w poszukiwaniu wielkich promocji dnia. W naszym społeczeństwie coraz więcej ludzi budzi się z fotelowego snu, co widać w parkach, nieco odsuniętych od miast terenach zielonych, kąpieliskach itp.

Czy nie fajnie? Moim zdaniem super, brawa dla pomysłodawcy i organizatorów!

1 Response

  1. calleh napisał(a):

    zdecydowanie popieram, szkoda tylko, że nie codziennie, w końcu czas kanikuł jest
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *