Dzienniki treningowe w internecie

Niedawno pisałam o serwisie RunMap, dzięki któremu mamy możliwość zapisywania swoich sportowych treningów, osiągnięć, tras. W internecie zapewne jest jeszcze sporo podobnych miejsc, zwłaszcza obcojęzycznych, ale jak to mówią… Polacy nie gęsi, swoje portale mają. :)
Dzisiaj chciałam wspomnieć o dwóch kolejnych serwisach, odrobinę różniących się od siebie, choć założenie jest dość zbliżone.

Run-log – to społecznościowy portal amatorów biegania i nie tylko. Można tworzyć w nim własny dziennik treningowy w różnych dyscyplinach sportu, ostatnio pojawiła się nowa – Nordic Walking. :) Póki co, dane wprowadzamy ręcznie, nie ma możliwości importowania plików  zapisanych przez aplikacje GPS, ale jak wieści noszą, może się to wkrótce zmienić. Jeśli chcemy utworzyć trasę na mapie, mamy do dyspozycji mapę Google, na której ją rysujemy.

run-log
Poza trasami, dziennikiem treningów można stworzyć własną galerię zdjęć a nawet jest do dyspozycji, wewnętrzny mikroblog. Biorąc pod uwagę fakt serwisu spłecznościowego, może być to całkiem pożyteczny dodatek, pozwalający na przekazywanie informacji wśród użytkowników.
W portalu znajdziemy również terminarz zbliżających się biegów, miejmy nadzieję, że trafią tam również informacje o nordicowych imprezach.
Ciekawym dodatkiem jest automatycznie generowana stopka na fora dyskusyjne, dzięki której mamy możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami w innych, sieciowych miejscach.

Bardzo podobny dodatek znajdziemy w Navime, z nazwy portalu sportowo – turystycznym. Muszę przyznać, że choć nie jest jeszcze zbyt znany w sieci, ma bardzo przyjemną dla oka oprawę graficzną. Wydaje mi się, że warto zainteresować się nim nieco bardziej.

Navime to, dość podobnie jak wcześniej wymieniony, serwis społecznościowy umożliwiający prezentowanie tras, dodawania ciekawych turystycznie miejsc, prowadzenie dziennika treningowego w wielu dyscyplinach sportowych. W tym przypadku mamy do dyspozycji bardzo wygodne importowanie plików z zapisaną trasą.
Właśnie tym różnią się zasadniczo (na razie) oba serwisy, w jednym trasę trzeba narysować, w drugim natomiast importujemy z pliku. Oczywiście bez względu czy mamy nawigację, czy nie, w obu przypadkach możemy prowadzić dzienniki.
Tak prezentuje się strona z podstawowymi statystykami w serwisie Navime:

navime statystyki
Dla niektórych użytkowników może być interesujący fakt możliwości połączenia Navime z Picassą, czyli wykorzystywania zdjęć tam umieszczanych.

Który wybrać? Decyzja należy do każdego z osobna, można też korzystać z zupełnie innego serwisu. Dla lepszego rozeznania sama mam konta w obydwu, popatrzę jak się rozwijają i pewnie z czasem coś wybiorę. My, użytkownicy możemy się tylko cieszyć, że tego typu miejsca rozwijają się dość intensywnie.

P.S.
Notkę pisałam wczoraj, niestety dzisiaj, chcąc dodać kolejną trasę do Navime co chwilkę wyskakiwał mi błąd. Już wcześniej czasem przytrafiał się ten nieciekawy scenariusz, pozostaje mieć nadzieję, iż to tylko chwilowe problemy.

3 komentarze

 1. konrad napisał(a):

  śledzę, podziwiam zapał i kombinuję co wybrać – na razie zostaje przy Sposts Tracker + Nokia 5230 – Pozdrawiam

 2. marwask napisał(a):

  Problemy z navime zostały już rozwiązane i wynikały z prac nad nowymi funkcjonalnościami.
  Obecnie również w tym serwisie można samemu rysować trasy.

 3. deni58 napisał(a):

  Dziękuję za informację :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *