Jak zrobić awatar?

awatarJako użytkownicy internetu, a dokładniej for dyskusyjnych, komunikatorów i serwisów społecznościowych, często wstawiamy w swoim profilu awatar. Niektórzy wstawiają swoje zdjęcie, inni wolą zachować troszkę prywatności i korzystają z różnych grafik. W internecie jest bardzo dużo stron oferujących gotowce, ale co jak chcemy być bardziej indywidualni? A może zechcemy stworzyć awatar na podstawie swojego zdjęcia, ale nieco go zmodyfikować, ubarwić?

Aby stworzyć awatar bazując na swoim zdjęciu mamy do dyspozycji kilka serwisów pozwalających na fotomontaże bądź inne efekty. Jednym z nich jest zapewne znana wielu internautom Photofunia, gdzie w kliku prostych krokach dodajemy zdjęcie swojej twarzy do gotowych grafik. Mamy do wyboru awatary statyczne, bądź animowane, te ostatnie choć w mniejszej ilości, są dość atrakcyjne.

Po wybraniu interesującego nas motywu, dodajemy zapisane na dysku zdjęcie twarzy i klikamy „Go”. Wygenerowany obrazek zapisujemy, wybierając format awatara, czyli 100×100. Do wygenerowania własnego awatara nie jest konieczne zakładanie konta.

awatar

Kolejny serwis to Pho.to, w którym do przygotowania awatara polecam dział „Fun Generators”.

generator awatarów
Pod adresem Cartoon Photo wygenerujemy obrazek „rysowany” ( można zostawić jako zdjęcie), do którego możemy dodać ciekawe efekty animacyjne, dostępne są w menu „Add emotions”. I tak możemy na przykład puszczać oko  do innych internutów:

awatar
Przed tworzeniem awatara w Cartoon Photo warto przygotowane zdjęcie najpierw zmniejszyć do odpowiedniego rozmiaru.

Funny Photo to duży wybór gotowych grafik, nieco podobnych do opisanych w pierwszym serwisie, jest ich jednak nieco więcej. Są typowe fotomontaże, ramki, ciekawe collage i wiele innych, warto przejrzeć wszystkie propozycje.
Wybrałam jako przykład efekt z części Complicated Effects:

awatar
Avatar Photo to już typowe miejsce do tworzenia awatarów, nie ma nawet potrzeby wgrywania zdjęcia o właściwym rozmiarze, po wygenerowaniu można wybrać właściwy rozmiar awatara. I znowu możemy puszczać oczko, przyjmować różne inne minki lub animować nasze zdjęcie w wybrany sposób, oczywiście z dostępnych na stronie.
awatary

awataryCzas na nieco bardziej „skomplikowaną” zabawę, nasze zdjęcie poddamy komputerowej obróbce zmieniając wiele elementów takich jak włosy, makijaż, inne dodatki. Digimi to serwis dzięki któremu bardziej zmodyfikujemy naszą twarz, przez co staniemy się mniej rozpoznawalni, a jednak będzie to obraz stworzony na podstawie naszego zdjęcia. Tworzymy w nim awatar 3D, efekty są dość ciekawe, dotyczą w zasadzie całej sylwetki, choć nas być może bardziej interesuje sama góra? Możemy modyfikować nie tylko dodatki ale również mimikę twarzy, tu należy być ostrożnym gdyż czasem zaczynamy wyglądać jakbyśmy… coś wypili? :)
Po zładowaniu zdjęcia czekamy na jego wirtualne przetworzenie, po czym zabieramy się do modyfikacji i generowania awatara 3D.

generator awatarow
I tu pojawił się mały problem, kiedy odwiedzałam ten serwis jakiś czas temu była możliwość pobrania samego awatara w postaci górnej części sylwetki, teraz nie widzę tej możliwości? Chcąc to uzyskać nie pozostaje nic innego jak pobrać grafikę w dużej rozdzielczości i wyciąć interesujący fragment.

awataryByć może zainteresuje jeszcze kogoś GrafMe, gdzie w zakładkach „Smileys Creations” oraz „Avatars Creations”, możemy stworzyć bardzo proste awatary. Mogą to być grafiki animowane, ozdabiane ramkami czy z tekstem.

Jeśli znacie inne serwisy, gdzie można tworzyć awatary z wykorzystaniem własnego zdjęcia zapraszam do podawania linków w komentarzach.

1 Response

  1. konrad napisał(a):

    ciekawe, ciekawe w jednym miejscu i wszystko „po palcu”, dzięki. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *