Lotnisko Aeroklubu Gliwickiego

Kiedyś już pokazywałam zdjęcia z gliwickiego lotniska, gdzie mamy dość dobry teren do uprawiania Nordic Walking, co zresztą dość często widać. Zarówno osoby z kijkami jak i na rowerach, okrążają murawę w towarzystwie biegających psów. Tak, właściciele czworonogów, również wybierają ten teren dla swoich pupili. Szkoda tylko, ze brakuje kagańców, sama na sobie poznałam jak potrafią reagować na widok kijów. Bywa, że sami właściciele są mocno zaskoczeni taka reakcją, ale w końcu to tylko zwierzęta, mądre zwierzęta, czego nie zawsze można powiedzieć o właścicielach.

Dzisiaj ponownie wybrałam się na lotnisko, może pod wpływem przeczytanej informacji o planowanej rozbudowie? Są podobno takie plany, choć zapewne nie będą to drugie Pyrzowice. Planowana jest budowa utwardzonego pasa startowego o długości 1200m, dla ruchu lokalnego, turystycznego i biznesowego. Całość ma być realizowana w ramach projektu Via Regia Plus, z którego miasto może pozyskać nawet 5 milionów złotych.
Ano zobaczymy jak miasto wywiąże się z tego pomysłu? Oby nie była to tylko kiełbasa przedwyborcza.

Maszerując dzisiaj przy lotnisku odnosiłam wrażenie, że prace już ruszyły? To zapewne prace mające zupełnie co innego na celu, ale przyznaję, zupełnie nie mam pojęcia co.

gliwice lotnisko
Kiedyś pokazywałam zdjęcia z lotniska, dzisiaj dla odmiany mała, filmowa panorama.

Na koniec kamień upamiętniający wizytę Jana Pawła II na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego, w dniu 17 czerwca 1999 roku.

lotnisko kamien

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *