Poznajemy drzewa

O lesie Chorzowskim, czy dokładniej Parku Kultury i Wypoczynku, pisałam już kilkakrotnie, choć na dobrą sprawę nic takiego, poza zielenią i placami zabaw dla dzieci,  tam nie ma. Jednak już podczas marszu Nordic Walking jakiś czas temu, zauważyłam pewną nowość. Pojawiły się tablice, podobne do tych, które stawiane są na ścieżkach dydaktycznych, opisujące cały drzewostan parku. Jest ich całkiem sporo, każda opisuje jeden gatunek.

Teraz, maszerując z kijami mieszkańcy Gliwic mają nie tylko dobry, nie utwardzony teren do marszu i spacerów, ale i możliwość dokształcenia się. :) Przecież prawda jest taka, że wielu z nas, przechodząc pomiędzy drzewami, za bardzo nie orientuje się co mija? Kilka podstawowych gatunków, jak kasztan czy dąb, jest tak popularna, ze nawet dzieci je rozróżniają, ale lasy i parki obfitują w dużo więcej gatunków. Przyznam, że sama miewam w tym temacie problemy, może więc podczas nordicowania odrobinę podszkolę się? Podobno na naukę nigdy nie jest za późno?

Nie liczyłam ile pojawiło się tablic informacyjnych, ale jest ich sporo. Miejmy nadzieje, że nie zostaną zbyt szybko udekorowane twórczością graficiarzy.

park chorzowski

park chorzowski

park chorzowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *