Recenzja kijów Nordic Walking Exel STRIDE 2010

Pora chyba już na podzielenie się wrażeniami o używanych, około dwóch miesięcy, kijami Nordic Walking Exel STRIDE 2010. Przypomnę, że są to kije z wypinaną rękawiczką, zawartość włókna węglowego 35%, grot ostry. Rączka pokryta syntetycznym korkiem, co może jest praktyczne i bardziej trwałe, ale brak perforacji to według mnie mały minus. Pomimo tego, że dłoń jest puszczana, odnoszę wrażenie odrobinę zwiększonej potliwości niż miało to miejsce w przypadku Gabeli. Jednak biorąc pod uwagę fakt zakładania rękawiczek na dłuższe marsze nie jest to aż tak istotne.

Oczywiste jest, że same kije po dwumiesięcznym użytkowaniu nie powinny być zniszczone i nie są. Gdyby nie odrobina ziemi w okolicach grotu i bucików, można by uznać je za „nówki”. Rękawiczka sprawuje się dobrze, system wypinania jak na razie również działa bez zarzutu. Przyznam szczerze, że kupując te kije najbardziej obawiałam się właśnie wypinania, jeśli cokolwiek miałoby się zepsuć to na pewno w pierwszej kolejności właśnie to. Liczę na to, że kolejne miesiące użytkowania nie przyniosą złej niespodzianki. :) Jakby nie patrzeć jest to bardzo wygodne, zwłaszcza kiedy podczas uprawiania Nordic Walking lubi się, od czasu do czasu, pstryknąć zdjęcia.

Najbardziej podatnym na zniszczenie elementem jest chyba gumowy bucik? Pamiętam, że w Gabelach oryginalne buciki ścierały się dosłownie w oczach! Kupione na Allegro, za kilka złotych, były znacznie trwalsze od tych oryginalnych. A jak to wygląda w przypadku Exeli?

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona. Nie dość, że wykonane są z miękkiej gumy, co dodatkowo amortyzuje wstrząsy, to po dwóch miesiącach marszów (w dużym stopniu w bucikach) zużycie jest małe. Żeby nie być gołosłowną zrobiłam zdjęcie.

buciki_exel
Nie wiem czy jest to zasługą lepszej techniki marszu, czy też guma w tych kijach jest na prawdę bardzo dobra? Oceniam, że mimo wszystko to drugie ma ogromne znaczenie. Chodzi się z tymi bucikami świetnie, miękko i bardzo cicho, co dla wielu z nas ma jednak spore znaczenie. Zauważyłam również, że bucki Exel znacznie rzadziej wpadają w poślizg, kiedy na asfalcie znajdzie się odrobina piasku.

Ogólnie oceniam kije bardzo dobrze, zakup był naprawdę udany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *