Rękojeść w kijach do Nordic Walking

Nie miałam jeszcze możliwości przetestowania zbyt wielu kijów do Nordic Walking, ale już nawet po dwóch parach jakieś wnioski nasuwają się. Właściwie trudno to nazwać wnioskami, a bardziej spostrzeżeniami i to zapewne dość subiektywnymi. W obydwu parach kijków jakie używałam i używam, rękojeści wykonane są z innego materiału. Gabele mają rękojeść gumową, natomiast kije Exel z korka (moim zdaniem syntetycznego).

Jak mają się oba materiały w praktyce?
Teoretycznie wydawać by się mogło, ze korek jest lepszy, przyjemniejszy dla dłoni, wchłania pot i tak dalej. W praktyce mam jednak nieco inne odczucia. Być może to moja skóra reaguje tak a nie inaczej, jednak gumowa końcówka w Gabelach nie powodowała aż tak silnych podrażnień skóry dłoni.
Rękojeść wykonana z korka ma gładką powierzchnię, natomiast gumowa rączka Gabeli posiada liczne zagłębienia i otwory. Najlepiej widać to na zdjęciu obu modeli:

kije do Nordic Walking
Być może właśnie ten fakt powoduje różną reakcję skóry? Być może to sam materiał? Faktem jednak jest, że chodząc z kijami Exel znacznie częściej muszę zakładać rękawiczki niż w przypadku Gabeli, bez tego mam mocno podrażnione dłonie. Prawdę mówiąc chodzę chętniej bez rękawiczek, może to kwestia przyzwyczajenia, teraz jednak w moim plecaku zawsze  mam rękawiczki bez palców, czując mały dyskomfort na dłoniach konieczne jest ich założenie, a najlepiej robić to już na początku.  Czas przyzwyczaić się do rękawiczek na dobre, muszą zostać nieodłącznym akcesorium podczas moich marszów z kijami.

Wygląda na to, że aby mieć jako tako rozeznacie o najbardziej odpowiadającym nam sprzęcie, trzeba nie jedne kije wykończyć. :)

2 komentarze

  1. mario_79 napisał(a):

    W Exelach mamy podobne rękojeści. Ja jestem z tych bardzo zadowolony. We wcześniejszych kijach Reeboka zdarzały mi się nawet pęcherze i obtarcia naskórka przy bardziej dynamicznym marszu. W Exelach nic się nie dzieje. ja jestem więc zadowolony ze zmiany ;) Jak dl amnie rękojeści w nowych modelach Exela są bardzo w porządku.

  2. deni58 napisał(a):

    Czyli jest to jednak bardzo indywidualne, najlepiej sprawdzić na własnej skórze. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *