FeedWind widżet RSS na bloga

Dzisiejszy wpis będzie krótki, bo i „zabawka” bardzo prosto, choć przydatna. Często zastanawiam się dlaczego stosunkowo mało internautów korzysta z kanałów RSS? Przecież to bardzo wygodne, skraca czas w poszukiwaniu nowości, na często odwiedzanych stronach. Bez względu na to czy inni korzystają czy nie, warto pisząc bloga pamiętać o tym. Większość platform blogowych daje nam to narzędzie nie jako automatycznie, ale czasem chcemy wstawić informacje z jednego bloga na drugi, bądź umieścić u siebie najświeższe informacje z innej, dowolnej strony. Zastosowań jest wiele.

Dzisiaj chciałam wspomnieć pokrótce o widżecie znajdującym się na stronie FeedWind, dzięki któremu wygenerujemy nowości z kanału RSS, w postaci dowolnie konfigurowalnego okienka.

W pierwszej kolejności musimy wpisać adres naszego konkretnego kanału RSS. Kolejne kroki to ustawienie rozmiaru okna, kolorystyki, wielkości czcionki. Dodatkowo możemy skorzystać z możliwości nadania nagłówka, ewentualnie zostawić bez.

rss na bloga
Jeśli chodzi o poszczególne wpisy, możemy ustalić co ma się wyświetlać i jak długie mają być wpisy (określamy to ilością znaków). Każda zastosowana zmiana widoczna jest na podglądzie z prawej strony, bardzo ułatwia to modyfikację widżetu.

Kiedy już wygląd okna satysfakcjonuje nas, kopiujemy kod i wklejamy w odpowiednie miejsca na naszym blogu.
Na koniec, jak zwykle przykład działającego widżetu, w tym przypadku jest to box o wymiarach 250×250.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *