Kubki termiczne Contigo

Otrzymałam informację o nowości wprowadzanej na nasz rynek, a mianowicie kubkach CONTIGO. Z założenia mają to być kubki na ciepłe bądź zimne napoje dla kierowców, osób zabieganych, wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie poranka bez kawy, a nie mogą wypić go bez pośpiechu. Jednak ja oczywiście zaraz skojarzyłam to cudo z kijkowymi marszami, szczególnie w porze zimowej. Miło jest łyknąć coś ciepłego na rozgrzewkę, można to zrobić korzystając z termosu, lecz taki kubek jest chyba wygodniejszy?

Podstawowe zalety kubków Contigo to szczelność i bardzo posty system otwierania go jedną ręką, właściwie jednym palcem.
Każdy kubek jest wyposażony w opatentowane zamknięcie AUTOSEAL. To prosty mechanizm otwierający się po naciśnięciu dużego przycisku. Pozwala on na obsługę kubka jedną ręką i daje gwarancje, że po puszczeniu przycisku nie spadnie żadna kropla. Tyle przeczytałam w informacji, nie testowałam sama, więc nie mogę zagwarantować szczelności, ani funkcjonalności.

kubek Contigo
Z pełną ofertą kubków można zapoznać się na stronie Re Bird, ja natomiast, co prawda tylko teoretycznie, wybrałbym kubek Bella.

kubki Contigo

Jest to typowy kubek termiczny o pojemności 400 ml, wykonany z poliwęglanu, czyli zapewne lekki. Poza bardzo wygodnym systemem otwierania podczas marszu z kijkami, ma dodatkowo bardzo ładny i ciekawy design. Kształt kubka (nie tylko tego) został tak zaprojektowany, aby świetnie trzymało się go w dłoni, pasuje do większości uchwytów samochodowych, a co najważniejsze, dodatkowo zwężenie pośrodku może utrzymywać kubek w kieszonkach sportowych toreb i plecaków.

Jednym mankamentem kubków jest niestety ich cena, w sklepie ZabierzKoniecznie cena za stalowy kubek 470ml to prawie 160 zł.  Zakładając, że Nordic Walking jest tanim sportem  ;) chyba należy cieszyć się zwykłym bidonem?

1 Response

  1. zou napisał(a):

    Ale o gażdzetach zawszze miło poczytać ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *