Trasa do Ostropy

Dzisiejszy dzień znowu można zaliczyć do bardzo udanych pogodowo, mamy przepiękną złotą jesień i trzeba z tego korzystać. Oczywiście najlepiej na świeżym powietrzu. Wybrałam się dzisiaj do Ostropy, jednak nieco inną trasą, według mnie ciekawszą. Rozpościerające się tam widoki robią wrażenie swobody, wielkiej przestrzeni, co postaram się zaprezentować na zdjęciach.

Prawie całą trasę mierzyłam przy pomocy odbiornika GPS, każdy więc może dokładnie zapoznać się z jej przebiegiem. Według mojego pomiaru trasa ma 5,4 km.
Pokaż

na większej mapie

Start na ulicy Sowińskiego, gdzie przez niewielki odcinek trzeba przejść po chodniku. Później nawierzchnia robi się przyjemniejsza dla walkerów, zazwyczaj jest to dobrze ubita ziemia, czasem drobny żwir z niewielkimi resztkami asfaltu. Najpiękniejsze są jednak widoki, zwłaszcza przy dobrej widoczności. Pola, piękne panoramy miasta, w oddali widoczne lasy.

nordic walking Ostropa
nordic walking Ostropa
Przez większość drogi pomocny jest punkt orientacyjny, w postaci widniejącego w oddali kościoła Ducha Świętego w Ostropie. Jest jednym z punktów docelowych wycieczki, drugi to drewniany kościół św. Jerzego.

Ostropa
Właśnie przy drugim z wymienionych kościołów zakończyłam zapis trasy, pozostało mi jeszcze dojść do przystanku autobusowego, gdzie i tak stwierdziłam brak w miarę szybkiego polaczenia do centrum Gliwic. W związku z tym, zamiast stać na przystanku, poszłam jeszcze kawałek na piechotkę.

Wszystkie zdjęcia z dzisiejszej wycieczki dostępne są w albumie Picassa – picasaweb.google.pl/denip58

1 Response

  1. zou napisał(a):

    Witaj Deni! Miejsca na Twich zdjęciach tchną takim spokojem. Piękna ta Polska, gdy jest jesień złota… Twoje spacery i te miejsca mają pewien rzadki czar – widać w oddali miasto, które wędrujący pozostawia za sobą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *