Aplikacja Velox dla aktywnych

Velox to kolejna aplikacja na telefony komórkowe, skierowana do osób aktywnie spędzających czas. Działa na platformie Java oraz Android, można korzystać zarówno z wbudowanego odbiornika GPS w telefonie jaki i przez Bluetooth. Podstawową zaletą aplikacji Velox jest jej prostota a nader wszystko dobra widoczność nawet na małym wyświetlaczu. Ta ostatnia zaleta może być szczególnie cenna dla osób nieco starszych, a zarazem nie bojących się nowinek technicznych.

Program wyświetla na ekranie telefonu prędkość, przebyty dystans, pozycję GPS. Ponadto zapisywana jest trasa, którą można przesłać na stronę veloxgps.com, po wcześniejszym założeniu konta. Myślę jednak, że do codziennych treningów najważniejsza jest możliwość wyświetlania podstawowych danych, za pomocą banalnie prostej aplikacji.

W menu mamy możliwość zmiany kolorystyki, czyli dobrania najbardziej odpowiedniej dla nas. Zmieniać można również jednostki, choć to raczej nie będzie nam potrzebne?

Program cechuje się wyjątkową prostotą, nawet pomimo braku polskiej wersji językowej. Jest idealny zarówno do marszu, biegania jaki jazdy na rowerze. Prosty i funkcjonalny licznik, wzbogacony dokładnością pomiaru poprzez satelity. Polecam tym, którzy nie przepadają za masą bajerów zaśmiecających ekran telefonu i bardzo często im nieprzydatnych. Na koniec dwa zrzuty wprost z telefonu:

velox
Aplikację można pobrać pod adresem: http://www.veloxgps.de/download_en.html

1 Response

  1. 19 listopada 2010

    […] uprawiania wielu sportów, w tym Nordic Walking. Wspominałam o Buddyway,  niezwykle prostym Velox oraz Trekbuddy, który pozwala na oglądanie lokalizacji na mapie, bez łączenia się  […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *